'İzmir' 350 kiloya ulaştı

Doğal Yaşam Parkı'nın sevimli sakini ''İzmir'', günde 17 litre süt içiyor, katı gıdalarda en çok salatalık ve kuru incir seviyor.

Anadolu Ajansı 29.11.2011 - 12:00

'İzmir' 350 kiloya ulaştı

İzmir Doğal Yaşam Parkı sakinlerinden 10 aylık Asya fili İzmir, 350 kiloya ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nın en sevimli üyelerinden bebek fil ''İzmir'' henüz 10 aylık olmasına rağmen her gün 6 öğünde toplam 17 litre süt içiyor.

Bakıcılarının elinden sütünü biberonla içen İzmir, bir yandan da katı gıdalarla beslenmeye başladı. Ancak bakıcılar bu kez de ''İzmir''in yemek seçme problemi ile karşılaştı.

Salatalığı ve özellikle kuru inciri çok seven ''İzmir'', kabak ve havuçtan ise pek hoşlanmıyor.

Annesi Begümcan’ın sürekli gözetim altında tuttuğu ''İzmir'', bir yandan da annesinin tüm davranışlarını taklit ediyor. Onunla birlikte kum banyosu yapıyor, kendilerine ait alanda yürüyüşe çıkıyor. Yalnız kaldığında ise plates topu ile futbol oynuyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Veteriner Hekim Hakan Öztürk, İzmir'in tipik çocuk davranışları sergilediğini, yemek seçme, yaramazlık ve oyuna düşkünlük gibi özelliklerinin son derece normal sayıldığını söyledi.

İzmir'in sağlıklı ve mutlu bir bebek olduğunu ifade eden Öztürk, fiziksel gelişiminin son derece olumlu bir seyir izlemesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydetti.

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda barınan fil ailesinin en küçük ferdi ''İzmir'' bebek, 5 Şubat 2011'de dünyaya geldi. Anne karnında 610 gün geçiren, Türkiye'de doğan ilk Asya fili olan yavrunun ismi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bir kampanya ile internet üzerinden belirlenmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...