Jackson'a öldüren ilacı doktoru vermiş

CNN'in yakın kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, Michael Jackson'ın ölümüne neden olan ilaç son doktoru tarafından verilmiş.

Anadolu Ajansı 28.07.2009 - 10:16

Jackson'a öldüren ilacı doktoru vermiş

Michael Jackson'ın son doktoru Conrad Murray'nin, pop kralına ,ölümüne yol açtığı sanılan güçlü bir ilaç verdiği ileri sürüldü.

Amerikan CNN televizyon kanalında Jackson'ın ani ölümüyle ilgili soruşturmaya yakın kaynaklara dayanarak verilen haberde, Los Angeles polisinin Doktor Murray'nin ölümünden önce Jackson'a verdiği ilacın, sanatçının ölümüne yol açmış olabileceği sonucuna vardığı belirtildi.

CNN, bu habere rağmen Michael Jackson'ın otopsi sonuçlarının bu hafta içinde açıklanacağını da belirtti.

Doktor Murray, 50 yaşındaki Jackson'ın 25 Haziran'daki ani ölümünden sonra başlatılan soruşturmanın merkezinde yer alıyor. Polis sanatçının evinde hastane ortamında kullanılan çok güçlü bir anestezi ilacı olan Propofol şişeleri bulmuştu.

DOKTORUN EVİNDE ARAMA
Öte yandan federal yetkililer, ünlü yıldızın özel doktoru Conrad Murray'ın evinde arama yapıyor.

ABD İlaç Uygulama Dairesi yetkililerinin, Conrad Murray'ın Las Vegas'taki evinde arama yaptıkları bildirildi.

Murray, pop kralının ölümü sırasında yanında bulunuyordu. Murray'ın deposunda da daha önce arama yapılmıştı. Yetkililer, doktorun, Jackson'un ölümüne neden olup olmadığını araştırıyor. Polis yetkilileri, Murray'ın kendileriyle işbirliği yaptığını ve ''kuşkulu'' kategorisine alınmadığını belirtiyorlar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...