Jackson'ın cenazesinde izdiham yaşanabilir

Michael Jackson anısına düzenlenecek veda töreni için on binlerce hayranı Los Angeles’a akın ediyor. İzdihamdan endişe eden yetkililer "Töreni evinizde izleyin" çağrısında bulundu.

Haberler 07.07.2009 - 11:55

Jackson'ın cenazesinde izdiham yaşanabilir

Michael Jackson hayranları veda töreninin düzenleneceği Staples Center'daki dev postere birkaç kelime yazabilmek için uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.


Çekiliş yoluyla dağıtılan 17 bin 500 davetiyenin bir bölümü tüm uyarılara rağmen internet açık artırma platformu eBay'de satışa çıkarıldı. Virgin Atlantic havayollarıysa, Amerika'nın Batı kıyısına düzenlenen seferlerin neredeyse tamamen dolu olduğu açıklamasını yaptı.

Şimdiye kadar sadece John F. Kennedy'nin, Prenses Diana'nın ve Papa Jean Paul'un cenaze törenleri ile insanoğlunun aya ilk ayak basması milyonları aynı anda ekran karşısına bağlamıştı. Jackson için düzenlenecek törenin tüm televizyon kanallarında ve internette ücretsiz yayınlanacak oluşu, Michael Jackson'un da bu kervana katılacağının sinyallerini veriyor.

Jackson'ın ölümü öncesinde son provalarını yaptığı Staples Center'ın sahibi olan AEG şirketinin CEO'su Tim Leiweke bu konuda şu açıklamayı yaptı: "Ailesinin dileği, Michael'a tüm dünyadaki hayranlarının eşlik edebileceği bir tören ve ayin hazırlanması yönünde. Bu amaçla aile, törenin dünya çapındaki tüm ağlarda ücretsiz yayınlanması için birtakım düzenlemeler yaptı."

VALİ PERRY'DEN ÇAĞRI
Veda töreninin detaylarıyla ilgili net açıklama yapılmazken, Los Angeles'ın vali vekili Jan Perry, Jackon'un hayranlarını töreni evlerinden izlemeye çağırdı.

"Bu özel etkinlik için şehrimize gelen veya gelmeyi planlayan kişileri, tüm organizasyonu evlerinde rahatça izleme imkânını da göz önünde bulundurmaya çağırıyorum. Bu sıradışı insan için düzenlenen anma törenini en iyi şekilde evinizde izleyebilirsiniz. Üstelik bilete de ihtiyaç duymadan."


Diğer yandan Michael Jackson'ın hayatını kaybettiği 25 Haziran tarihinden bu yana, gerek sanatçının ölüm nedeni, gerekse mirasının nasıl paylaşılacağı konuları gündemin üst sıralarından düşmedi. Michael Jackson'un geçirdiği kalp krizinin asıl nedeninin Temmuz ayı sonunda açıklanması bekleniyor. Polis hala, ünlü pop yıldızının evinde bulunan ilaçların kaynağını araştırıyor. Jackson'a reçete yazan en az beş doktor Los Angles polisi tarafından mercek altına alındı.

DOKTORUNDAN AÇIKLAMA
Michael Jackson'un özel doktoru Conrad Murray'in avukatı magazin portalı tmz.com'a yaptığı açıklamada, Murray'ın sanatçıya öldüğü gün OxyContin ve Demerol isimli ilaçları vermediğini açıkladı. Avukat ayrıca sanatçının düzenli olarak Propofol alıp almadığı konusunda da bir bilgisi olmadığını belirtti. Bir anestezi maddesi olan Propofol yasal olarak, sadece hastane ortamında hastaya zerk edilebiliyor.

Sayfa Yükleniyor...