GEA Arama ve Kurtarma Ekibi’nin düzenlediği, “Kurumsal Acil Durum Yönetimi Sempozyumu” 23 Mart Cuma günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirecek.

Üçüncü kez gerçekleşecek olan sempozyum, dünya çapındaki uzmanları, şirket yöneticileriyle bir araya getirerek kurumların acil durum planlamalarına ve hazırlıklarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kurumların doğal afetler öncesinde yapması gereken planlama ve uygulamaların, doğal afetler sırasında uygulanması gereken acil durum yönetimi prosedürlerinin ve afetler sonrasında hayata geçirilmesi gereken iyileştirme çalışmalarının ele alınacağı “Kurumsal Acil Durum Yönetimi Sempozyumu”nda, şirketlerin üst düzey yöneticileri, İnsan Kaynakları, Çevre Sağlık ve Güvenlik gibi alanlardaki kadroları, konunun uzmanlarıyla bir araya gelecek.

Afetlere karşı daha hazırlıklı bir toplum için düzenlenen Sempozyum’da uzmanlar, doğal afetlerin olası zararlarını hafifletmek için gereken önlemlerin alınmasından, afetlerin sosyolojik ve psikolojik boyutlarına kadar geniş bir yelpazede bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

Açılış konuşmalarını GEA Koordinatörü Umut Dinçşahin ve Başbakanlık AFAD Başkanı Dr.Fuat Oktay’ın yapacağı etkinlikte, İngiltere Bournemouth Üniversitesi Afet Yönetim Merkezi Müdürü Richard Gordon’un “Kurumsal Risk Analizi Nasıl Yapılır?” konulu konuşmasının ardından, AICAT Genel Sekreteri Yoshikazu Nakahama, 2011 yılında Japonya’da yaşanan “Mega Deprem”i değerlendirecek.

Konuşmacılardan ABD Uluslararası Afet Yönetim Birliği Eski Başkanı Marg Verbeek ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Zeynep Gül Ünal ise kurumlardaki acil durumlar için tahliye planları ile iş yerlerindeki mimari riskler hakkında bilgiler verecek.

JTI İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ece Sueren Ok ise JTI Türkiye’nin acil durum yönetimi prosedürlerini ve deneyimlerini, şirketlerin gözünden bir bakışla yaşayan bir örnek olarak katılımcılarla paylaşacak.

Bilgi ve katılım için:
www.gea.org.tr
www.acildurumyonetimi.org