Jeffrey Epstein'da Donald Trump ve Bill Clinton'ın kasetleri olduğu iddiası

ABD'de seks amaçlı insan kaçakçılığından yargılanırken hapishanede ölen milyarder Jeffrey Epstein'ın elinde eski başkanlar Bill Clinton ve Donald Trump'ın kasetleri olduğu ortaya çıktı. CBS kanalının prodüktörü Ira Rosen,  'Ticking Clock' isimli kitabında bu iddiasını doğrudan Epstein'ın eski sevgilisi Ghislaine Maxwell'e dayandırdı.

ntv.com.tr 20.02.2021 - 08:58 | Son Güncelleme : 20.02.2021 - 09:12

Jeffrey Epstein'da Donald Trump ve Bill Clinton'ın kasetleri olduğu iddiası

Cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlarıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde ölü bulunan Amerikalı pedofil milyarder Jeffrey Epstein ve ona ortaklık suçundan tutuklanan Madam lakalplı İngiliz Ghislaine Maxwell ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Epstein'ın ABD eski başkanları Bill Clinton ve Donald Trump ile olan ilişkisi de şimdiye kadar hep inkar ile geçiştirildi.

Cezaevinde koşullarıyla gündemde olan ve yargılanması devam Maxwell, Epstein'ın dünyanın en güçlü ve zengin isimleriyle olan bağlantıları açısından kilit tek isim.

CBS kanalının prodüktörü Ira Rosen, Epstein'ın kendisini sağlama almak için eski başkanların uygunsuz görüntülerini kaydettiğini yazdı. Rosen'ın bizzat Maxwell'e dayandırdığı bu iddiası 'Ticking Clock' isimli kitabında yer aldı.

MADAM İTİRAFI

Posta gazetesinin haberine göre CBS kanalının prodüktörü Ira Rosen, Epstein'ın kendisini sağlama almak için eski başkanların uygunsuz görüntülerini kaydettiğini yazdı. Rosen'ın bizzat Maxwell'e dayandırdığı bu iddiası 'Ticking Clock' isimli kitabında yer aldı.

Buna göre '60 Minutes' programının prodüktörü olan Rosen, 2016'da buluştuğu Maxwell'e kasetleri görmek istediğini söylemiş, 'yerini bilmiyorum' yanıtını almıştı.

Bu yanıt, kasetlerin varlığını kanıtladı. Epstein, mağduru olan kadınlar da malikanesinin her yerinde güvenlik kameraları olduğunu açıklamıştı.

HİLARY İÇİN SUSMUŞ

Maxwell'in başkanlık seçimlerini etkilemekten korktuğu için kasetlerin çıkarılmasına yardım etmediği de öne sürüldü.

Zira Maxwell, Trump ile yarışan Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton'ın seçimi kazanmasını istiyordu. Ancak Trump'ın kasetlerinin yayınlanması, Bill Clinton'ın görüntülerinin çıkmasına da yol açacaktı. Clinton'ı zora sokacağı için Maxwell, kasetler yokmuş gibi davranmayı seçmişti.

Kaset iddiası, Epstein'ın intiharıyla ilgili 'cinayet' şüphelerini de güçlendirdi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

SEFİRİN KIZI 41.BÖLÜM FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...