Jump and Freeze ünlüler jürisinden tüyolar

12 Şubat’ta Erciyes Kayak Merkezi, Tekir Kapı’da gerçekleşecek Red Bull Jump and Freeze’de katılımcılar kendi tasarladıkları eğlenceli kostümler ile buz gibi suyla dolu havuza en havalı atlayışı yapmak için yarışacak. Red Bull Jump and Freeze öncesi jüri üyeleri Müge Boz, Yunus Günçe, Merve Oflaz, Ferman Akgül, Irmak Kazuk, Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu ve geçen sezonun kazanan ikilisinde yer alan Gökhan Karaköse, yarışmada başarıya ulaşmanın yollarını anlattı.

Haberler 10.02.2017 - 16:43

Jump and Freeze ünlüler jürisinden tüyolar

Erciyes Kayak Merkezi, Tekir  Kapı’da 12 Şubat’ta gerçekleşecek Red Bull Jump and Freeze’de katılımcılar kendi tasarladıkları eğlenceli kostümler ile buz gibi suyla dolu havuza en havalı atlayışı yapmak için yarışacak. Herkese açık etkinliğe katılım için RedBull.com adresi üzerinden yapılan başvurular için yarın son gün.

Kış sporlarıyla eğlence ve yaratıcılığı buluşturan Red Bull Jump and Freeze öncesi jüri üyeleri Müge Boz, Yunus Günçe, Merve Oflaz, Ferman Akgül, Irmak Kazuk,  Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu ve geçen sezonun kazanan ikilisinde yer alan Gökhan Karaköse, yarışmada başarıya ulaşmanın yollarını şöyle anlattı:

Müge Boz

Geçtiğimiz senenin Red Bull Jump and Freeze görüntülerini izlediğimde birbirinden yaratıcı ve üzerinde uğraşılmış kıyafetleri gördüğümde ilk düşüncem "ben olsam acaba ne giyerdim" oldu. Seçilen kıyafetlerin performansa etkisi tartışılmaz. Benim tavsiyem bu keyifli etkinliğe katılarak büyük bir cesaret ortaya koyan yarışmacıların gösterilerini planlarken de yaratıcılık konusunda aynı cesareti göstermeleri ve kıyafetlerinin bütünün önemli bir parçası olduğunu hatırlamaları.

Yunus Günçe

Teknik olarak gerekli hazırlıkları yapacağına eminim. Sana güveniyorum. Ve sakın unutma! Su çok ama çok soğuk olacak! Üşütmeni istemeyiz! Sen bize lazımsın! Nasıl görüneceğinle ilgileniyorum ben daha ziyade! Beni bir "moda polisi" gibi düşün. İyi bir moda polisi! Kombinin çok çok önemli. Konseptinle,  kostümün match etmeli. Ona göre bir look bulmalısın! Bence fresh ol! Dikkat et, butilerin boyunu kesmesin mesela. Mutlaka bir "star parçan" olmalı. Bize bir "numara" yap! Her şeyi doğru yaparsan; bızımlasın! Dağ başında görüşmek üzere!

Merve Oflaz

Red Bul Jump and Freeze’i önceki senelerde görüp çok keyif almıştım, bu sene ise jüri koltuğuna oturarak bu etkinliğin bir parçası olmak benim için hem eğlenceli hem de heyecan verici bir deneyim olacak. Kıyafet, ekipman, seyircinin tepkisi, hepsi çok önemli ancak bence bir performansın havası "atlayış" sırasında atılıyor. Yarışmacılara tavsiyem kıyafet ve ekipmanlarını havalı bir atlayışla taçlandırarak seyirciyi etkilemeleri. Atlayış sırasında gülümsemeyi unutmasınlar.

Ferman Akgül

Seyirci tepkisi jüri için her ne kadar bir ön kriter olmasa da iddialı performanslar için ayrıştırıcı ve önemli bir etkisi olabilir.

Atlayışın eğlenceli olmasının yanı sıra yaratıcı ve farklı olması da ilgi çekecektir diye düşünüyorum. Kıyafet ve atlayış da uyum için de olmalı tabii. Harekete göre seçilmiş renk ve ekipmanların büyük önemi var. Benim tarafımdan en yüksek puan en fazla cesaret kokan atlayışa gelecektir.

Irmak Kazuk

Bu seneki Red Bull Jump and Freeze jüri üyelerinden biri olarak beni etkinlik öncesinde en fazla heyecanlandıran detay ya da merak ettiğim şey, katılımcıların yaratıcılığının sınırı nereye çıktığı. Biliyorsunuz kayak ve snowboard dışında farklı ve yaratıcı malzemeler de kullanılabiliyor. Bence bu, yarışmacılar için yaratıcılıklarının doruklarına ulaşabilecekleri mükemmel bir fırsat. Hem kıyafet, hem de ekipmanda bakalım bu sene neler göreceğiz? Ben de diğer jüri üyeleri gibi etkinliğin en can alıcı anlarını sosyal medya hesaplarımdan paylaşıyor olacağım, takipte kalın.

Toprak Razgatlıoğlu

Red Bull Jump and Freeze kışın en eğlenceli ve en yaratıcı etkinliklerinden biri. Bu sene ilk defa geliyorum ve jüri koltuğuna oturuyorum, beni muhteşem bir deneyimin beklediğine eminim.

En merak ettiğim konularda biri suyun ne kadar soğuk olduğuydu, ancak öğrendim ki atlayışı yapanlar hemen ardından ısınma odasına alınıyormuş. Katılımcılara tavsiyem atlayış sırasında soğuk suya değil, atlayış sonrasında rahatlayacakları ana odaklanarak yapabileceklerinin en iyisini yapmaları. 

Gökhan Karaköse

Taş Devri çizgi filminin sevimli ikilisi Fred ve Barney karakterlerinin kostümlerini ve taş arabalarını tasarlayarak geçen sene Red Bull Jump and Freeze’de en iyi kostüm ödülünü kazandık. Kostümler ve taş arabanın tüm detayını kendimiz tasarladık özellikle kostümleri hazır almak yerine diktikmeyi tercih ettik. Tamamen kendi yapımınız olan bir kostümle yarışıp kazanmak apayrı bir duygu. Ben Barney gibi sarışın değildim fakat takım arkadaşım Fred’e oldukça benziyordu. Seyircilerin de yoğun ilgisini topladık. Bence yarışmada en önemli şey gerçekten ilgi çekici kostümler tasarlamak ve  en önemlisi jürinin de dikkatini üzerinize çekmeyi sağlamak. Sayılı günler kaldı herkes iş başına ve en güzel kostümleri hazırlamaya. Bu sene daha da iddalı kostümlerin hazırlanacağına inanıyorum.  Herkese şimdiden başarılar.  Kostüm hazırlayanlara da kolay gelsin.

Sayfa Yükleniyor...