Kadıköy'de artık plastik poşet yasak!

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, ''Plastik torbaya hayır, çevre dostu torba kullanıyoruz'' sloganıyla, herkesi, çevre dostu bez, kağıt torba ve file kullanma çağrısında bulundu.

Anadolu Ajansı 01.03.2010 - 17:17

Kadıköy'de artık plastik poşet yasak!

Kadıköy Belediye Meclisi'nin 2009 Aralık ayında aldığı kararla ilçe sınırları, tüm alışveriş merkezleri, çarşı-pazar ve her türlü işletmelerde ürünlerin plastik poşetlere konularak satılmasının yasaklandığını ve bu uygulamanın bugünden itibaren başladığını belirten Öztürk, ''Kararda yasağın duyurulması ve gerekli hazırlıkların yapılması için esnafa süre verilmesi de göz önüne alınarak, plastik poşet yasağının bu günden itibaren uygulanmasına karar verildiğini'' ifade etti.

Öztürk, ''Doğada yok olmaları uzun yıllar süren, çevre kirliliğinin en büyük kaynaklarından biri olan plastik poşetler, hem dünyamızı hem de sağlığımızı tehdit ediyor. Buradan herkese sesleniyorum. Çocuklarımızın geleceğini yok etmemek için naylon torba kullanımını bırakılım'' dedi.
        
Manken Tülin Şahin de, Kadıköy'de yaşayan biri olarak mutlu olduğunu dile getirerek, ''Çevre söz konusu olduğu zaman varım. Bunun okullara inmesi de önemli. Okullara indirebilirsek büyük bir organizasyona imza atmış oluruz'' diye konuştu.
        
Öztürk, kampanya çerçevesinde manken Şahin ile Kadıköy Tarihi Çarşı'da alış veriş yapan vatandaşlara ve esnafa belediyenin hazırlattığı çevre dostu bez torbalardan dağıttı.
      

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...