Kadına şiddete dansla protesto

Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda dünyayla eş zamanlı olarak 14 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte, binlerce kişi kadına yönelik şiddeti protesto etmek için dans edecek Etkinliğe katılmak isteyenler için belediye ücretsiz dans dersi verecek.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.01.2014 - 12:55

Kadına şiddete dansla protesto

"One Billion Rising/Bir Milyar Yükseliyor" ismiyle Beşiktaş'taki Barbaros Meydanı'nda 14 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte, yüzlerce kişi, dünyayla eş zamanlı olarak dans ederek, kadına yönelik şiddeti protesto edecek.

Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl da düzenlenen etkinliğin bu yılki teması "Adalet" olarak belirlendi. Etkinliğe dünyanın farklı metropollerinde 1 milyar kişinin katılması hedefleniyor.

Herkesin aynı koreografiyla dans edeceği etkinlik, Barbaros Meydanı'nda 14 Şubat'ta saat 14.00'te başlayacak.

Etkinlikte sergilenecek dansın koreografisini öğrenmek isteyenler için Beşiktaş Belediyesi Hizmet Binası'nda kurs düzenlenecek. Dans eğitmeni Umurcan Erşahin tarafından verilecek dersler, 27 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Dersler, 3 hafta boyunca, Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.00-19.00, Cumartesi günü ise 14.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...