Eski Çin’de vakit geçirmek için yapılan kağıt uçaklar günümüze kadar çok yol kat etti. Bugün dünyanın her köşesinden kağıt uçaklara meraklı bir çok kişi 1-2 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Red Bull Paper Wings Dünya Finali’nin galibi olmak için hazırlanıyor.

Yarışmacıların, Avusturya’nın Salzburg kentindeki Hangar-7’de düzenlenecek Dünya Finaline katılmak için, önce kendi ülkelerindeki rakiplerini elemeleri gerekiyor.

Mart ayı içinde Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde gerçekleşecek olan Red Bull Paper Wings ulusal elemelerine kayıt olmak oldukça kolay. Herkesin katılımına açık olan yarışmada; bir parça kağıt, yaratıcı bir fikir, güçlü- becerikli kollar ve biraz da idealist bir hevesle, büyük bir başarı elde etmek mümkün.

Red Bull Paper Wings üç kategoriden oluşuyor: “En uzak mesafe”, “En uzun havada kalma süresi” ve “Akrobasi”. Türkiye elemelerinde bu 3 kategoride en iyi dereceleri yapanlar, Pegasus Havayolları ile Avusturya'daki Dünya Finaline uçacak ve Avrupa uçak bileti paketi kazanacak. Aynı zamanda okullardaki elemelerde kategori birincisi olan pilotlar Pegasus Havayolları’ndan yurtiçi için gidiş-dönüş uçak bileti kazanacak.

Başvurmak ve yarışma hakkında daha fazla bilgi almak için www.redbullpaperwings.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

SON 4 YARIŞMA
19 Mart Ankara Gazi
24 Mart İstanbul ITU
27 Mart İstanbul Marmara
31 Mart Samsun 19 Mayıs Üniversitesi