Kalbi 10 kez çalıştırıldı ama hayata tutanamadı

Okul önünde çıkan kavgada darp edilen 13 yaşındaki Önder'in kalbi durdu. Olay yerinde ve hastanelerde 10 kez tekrar çalıştırıldı ancak beyin ölümü sonucu yaşamını yitirdi.

Kalbi 10 kez çalıştırıldı ama hayata tutanamadı

Yaklaşık 2 ay önce Saimbey İlköğretim Okulu önünde, futbol maçı oynanması konusundaki anlaşmazlık sonucu çıkan kavgada bazı öğrenciler tarafından darp edilmesi sonucu kalbi durduğu öne sürülen 7. sınıf öğrencisi Önder Yükselirer (13), Osmaniye Devlet Hastanesi'nden sevk edildi Adana'daki hastanede yaşamını kaybetti.

Önder Yükselirer'in cenazesi, yapılan adli işlemlerin ardından Osmaniye Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

Baba Ömer Yükselirer, oğlunun kalbine aldığı darbe nedeniyle hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Kavga sırasında yere yığılan oğlunun kalbinin durduğunu öğrendiklerini anlatan Yükselirer, ''Oğlumun kalbi olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından çalıştırılmış. Daha sonra kaldırıldığı Osmaniye Devlet Hastanesi'nde oğlumun kalbi 5 kez daha durdu. Ardından Adana'daki Seyhan Başkent Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada da oğlumun kalbi 4 kez durdu. Bu gelişmelerin ardından beynine oksijen gitmemesi sonucu oğlumun beyin ölümü gerçekleşti'' dedi.

Yükselirer, kavgayla ilgili MOBESE görüntülerinin Cumhuriyet Savcılığına ulaştırıldığını ve kendilerinin de suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...