NTV

‘Kalçalarını büyütmek isteyenler ölebilir’

Yaşam

ABD’de yaşayan 2 çocuk annesi kadın kalçasını büyütmek için defalarca iğne oldu. Vanity Wonder binlerce kadının ucuz yöntemlerle aynı işlemi yaptırdığını ve bu işlemlerin yarattığı ölüm tehlikesini yazdığı kitabında anlattı.

ABD’de yaşayan 30 yaşındaki Vanity Wonder vücudunı beğenmediği için kalçalarına silikon yaptırmaya karar verdi.

İşlemlerin çok pahalı olacağını düşündüğü için merdiven altı yöntemleri tercih eden Wonder yaptırdığı iğnelerin içinde ne tür maddeler olduğunu bilmiyordu.

İstediği forma ulaştıktan sonra aslında yaptırdığı işlemlerin çok tehlikeli olduğunu fark eden 30 yaşındaki Wonder tüm dünyada popüler olan vücut trendlerine uymak için ucuz yolları seçen kadınları uyarmak adına bir kitap yazdı.

Kitabında 17 yaşındaki genç kızların silikon yaptırmak için anneleriyle yasal olmayan kliniklere gittiğine değinen Wonder ağzında tek dişi bile kalmamış olan 80 yaşındaki kadınların da dünyadaki trendleri takip etmek için iğnelerin peşine düştüğünü söyledi.

Wonder konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İçlerinde ne olduğunu bile tam olarak bilmedikleri iğnelerden yaptıran kişiler arasında hemşireler ve polisler de vardı.

İnsanlar bu iğnelerden bulmak için bana yalvarıyor. Fakat güzelleşmek uğruna nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarını bilmiyorlar.Bu iğneler yüzünden ölebilirler”