Kamera şakası sandılar

İlçelerin isimleri karıştırıldı; ödenmeyen bir borçtan dolayı Kahramanmaraş'ın Kale Belediyesinin araçları yerine Denizli'nin Kale Belediyesinin araçlarına el konuldu.

17.12.2010 - 13:16

Kamera şakası sandılar

Denizli'nin Kale ilçesinin Belediye Başkanı İsmail Yarımca, araçlarına el konulmasını önce kamera şakası sandığını ancak daha sonra işin ciddiyetini anladığını söyledi. Yarımca, avukatıyla görüşüp tazminat davası açacağını söyledi.

Yarımca, daha önce de Antalya'nın Kale ilçesi ile kendi ilçelerinin adlarının karışması sonucu yanlışlıkla ilçeye gelen paranın, önceki belediye başkanı tarafından faizi ile ödendiğini hatırlattı.        

Aralarında Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz'ın da bulunduğu birçok kişi, Yarımca'yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.        

Gaziantep 9. İcra Mahkemesi, ödenmeyen bir borçtan dolayı Kahramanmaraş'ın Kale Belediyesinin tüm araçlarına el konulmasına karar vermiş, ilçe isimlerinin karışması sonucu dün Denizli'nin Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca makam aracıyla seyir halindeyken aracı durdurulmuş, makam aracının da bulunduğu 35 araca el konulmuştu. Yanlışlığın anlaşılması üzerine araçlar daha sonra iade edilmişti.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...