Kapadokya bölgesinde 2 yıldan beri balon pilotluğu yapan Belçikalı Gert Van Wolvelaer, Göreme beldesinden sabah havalandırdığı balonu, Uçhisar Güvercinlik Vadisi yakınlarında yerden kendisini izleyen kamyonetin kasasına indirdi. 

Balonu yerde bekleyen kamyonet veya römorkun tam üzerine indirmenin tecrübe ve maharet istediğini kaydeden Wolvelaer şunları anlattı: 

''12 yıldan beri balon pilotu olarak çalışıyorum. Kapadokya bölgesi hava şartları ve çevre güzelliği bakımından dünyanın en iyi balon uçuş merkezlerinden biri. Bazen balonumuzu yerde bekleyen kamyonetin kasasının üzerine veya römorkun üzerine indirebiliyorum. Balon turlarına katılanlara gökyüzünde balonu kamyonetin kasasına indireceğimi söylüyorum, onlar buna inanamıyor. Hatta iddiaya girdiğimiz bile oluyor. İniş gerçekleştiğinde beni alkışlıyorlar. Benim gibi bazı usta pilotlar da balonlarını kendisini taşıyacak aracın üzerine indirebiliyorlar.'' 

Kapadokya bölgesinde balon uçuşu düzenleyen 12 firmaya ait 50 dolayında sıcak hava balonu bulunuyor. Sabah gün doğuşunda başlayan ve 2 saat süren balon turları için ortalama kişi başına 150 Euro ücret alınıyor.