Kanal D’de yayınlanan "Kanıt" adlı televizyon dizisini sunan Adli Tıp Enstitüsü eski Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, kendisinden 23 yaş genç Hüseyin Ekinci ile üçüncü kez nikah masasına oturdu.

Konya’da yapılan sade bir törenle evlenen Atasoy, eşiyle arasındaki yaş farkının önemli olmadığı söyledi ve ilişkisi hakkında şunları söyledi:

"Çok farklı, çok tutkulu, pamuklara sardığım bir ilişkim var. Hakkımızda yazılan her şey, yaş farkı da doğru. Ama o açıdan bizim için sorun değil fark."

Vatan gazetesinde yer alan haberde; Atasoy, evliliği ile değil, yaptığı işlerle gündemde olmak istediğini vurguladı.

Atasoy, şunları söyledi:

"Evet aşığım. Onun için bu konu bu kadarla kalmalı. Yaptığım işlerle gündemde olmayı tercih ederim. Bütün ömrüm bir mesaj vermekle geçmiştir. Bence bu da hayata tutunmanın başka türlü bir mesajıdır, mücadelenin, hayata tutunmanın her şeye yeniden başlamanın vs. gibi, bana çok uygun görüyorum. Yani hiçbir şey için geç olmadığını, aşk için hele hiç olmadığının mesajını veriyorum.

Uzun sayılabilecek bir dönem birbirimizi tanımaya çalıştık. 1 yıldan fazla süren zor bir süreçti. Çok sayıda iş seyahatimin ve üstlendiğim önemli uluslararası görevlere paralel olarak yürütmeye çalıştığımız sıkıntılı bir dönemdi. Ama hepsi geride kaldı.

SERT KABUĞUN ALTINDAKİ İNSANI FARK ETTİ
Eşimin beni anlayabildiğini gördüm. Sert bir mesleğin içindeyim. Bu özel hayatıma, insan ilişkilerime de yansır. Genelde soğuk ve itici biri olarak anılırım. Benimle çalışanlar buna tanıklık etmişlerdir, en ufak bir hatayı dahi affetmediğim, çabuk silip attığım vs... Hüseyin, bu sert kabuğun altındaki insanı fark edebildi. Sanırım, o kabuğun altında başka bir gerçek olduğunu fark etti. Belki zorlanmıştır ama, kolay biri olmadığımı herkes bilir.

Gelinlik giydim. Çok heyecanlandım, inanılmazdı. Çok keyifliydi, güzeldi. Yeniden doğmuş gibi, kendimi çok iyi hissediyorum."