Karısından cep telefonu mesajıyla boşandı

Suudi Arabistanlı bir adam, gönderdiği cep telefonu mesajıyla karısından boşandı.

Anadolu Ajansı 10.04.2009 - 15:30

Karısından cep telefonu mesajıyla boşandı

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, "cihad için Irak'ta olduğunu" söyleyen Suudi Arabistanlı adam, ülkesindeki karısına artık eşi olmadığı yazılı bir cep telefonu mesajı gönderdi ve daha sonra ayrılığı doğrulamaları için iki akrabasını aradı.

Kızıldeniz sahilindeki Cidde kentinde görülen boşanma davasında, akrabaların ifadesi dinlendikten sonra erkeğin talebi kabul edildi ve böylece Suudi Arabistan'da ilk kez bir çift, cep telefonu mesajı yoluyla boşanmış oldu.

Şeriatın uygulandığı Suudi Arabistan'da erkeğin, karısına üç kez "senden boşanıyorum" demesi ayrılık için yeterli oluyor.

BOŞANMA İŞLEMLERİNDE DANIŞMANLIK YAPAN İNTERNET SİTESİNDEN TÜRKİYE'DE ''ONLINE BOŞANMA'' İÇİN İLK ADIM

Öte yandan Almanya'da boşanma işlemlerinde danışmanlık hizmeti veren bir Türk internet şirketi, Türkiye'de de aynı yönde hizmet başlatıyor.

Düsseldorf kentinde faaliyet gösteren ''Added Life Value A.Ş'' adlı şirketin müşteri temsilcisi Songül Olgun, ''www.bosanma.com.tr''adlı internet sitesi üzerinden ''online boşanma işlemleri'' hakkında yaz aylarından itibaren hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde boşanma davalarında hizmet veren internet sitelerine sahip olduklarını belirten Olgun, Fransa ve Almanya'da eş zamanlı olarak başlatılan, internet üzerinden boşanma işlemlerini yürütme projesinin temmuz ayından itibaren Türkiye'de de mümkün olabileceğini ifade etti.

Almanya'da boşanmak isteyen kişilerin sayısında artış olduğuna işaret eden Olgun, ''Almanya'da 'www.scheidung.de'' adresi altında hizmet veriyoruz. Türkiye'de de 'www.bosanma.com.tr' adresinin sahibiyiz. Almanya'da internet sitesi Almanca olarak yayına girdiği zamanlarda ayda 20 ila 30 kişi boşanmak için başvuru yapıyordu, siteyi Türkçe yaptıktan sonra ayda yaklaşık 80 kişi daha eklendi'' dedi.

Uzman psikolog ve avukatlarla hizmet verdikleri site aracılığıyla boşanan ya da boşanmak isteyen insanlara yol gösterdiklerini de ifade eden Olgun, mahkeme mahkeme dolaşmadan anlaşmalı olarak birkaç gün içinde boşanmak isteyenlerin siteye başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.

Aynı firmada iki buçuk yıldan bu yana satış sorumlusu olarak çalışan Halil Keskin de ''İnternet sayfasında avukatlar, psikologlar, uzman ekipler var, burada her türlü sorulara ücretsiz cevap veriliyor. Amacımız insanları eşlerinden ayırmak değil. Sadece ayrılmayı gerçekten kafasına koyan kişileri bunalıma girmekten kurtarıyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...