Kate Middleton için 'aile arması'

İngiltere Prensi William ile evlenip 'Prenses' olmasına 10 gün kala, Kate Middleton'ın ailesi yeni oluşturulan aile armalarını tanıttı.

20.04.2011 - 11:08

Kate Middleton için 'aile arması'

Dünyanın konuştuğu ve İngiltere halkının merakla beklediği düğüne sayılı günler kala, İngiltere’nin yeni prensesi için bir aile arması yapıldı. Bu armanın özelliği, armayı oluşturan simgelerde yeni prensesin kendisi ve ailesiyle ilgli anlamlı simgelerin bulunması.

Middleton ailesinin baklava şeklindeki armasında, İngiltere bayrağından hareketle kırmızı ve mavi renk hakim. Armadaki üç meşe dalı, Kate ve iki kardeşini simgeliyor. Meşe de geleneksel olarak İngiltere ve gücü temsil eden bir ağaç olmasının yanı sıra Middleton'ların çocukluklarını geçirdikleri Berkshire'e bir atıf olarak görülüyor.

Armayı Kate'in evlenmemiş olduğuna işaret eden mavi bir kurdele çevreliyor. Anlamlı detaylarıyla dikkat çeken armanın ortasında yer alan köşeli şeridin altın rengi olması Middleton'un annesinin kızlık soyadının kuyumcu anlamına gelen 'Goldsmith' olmasından kaynaklanıyor.

ARMANI GÖSTER KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM
İngiltere’de bu tür aile armalarına büyük önem veriliyor. 12. yüzyılda  savaşlarda  kimin hangi safta olduğunun daha iyi anlaşılması için geliştirilen armalar özellikle soylu aileler için büyük önem taşıyor.

Çift 29 Nisan'da evleniyor. Çift 29 Nisan'da evleniyor.


Nesilden nesile geçen bu aile armaları evlilik yapılacağı zaman çiftlerin eski aile armaları birleştirilerek yani bir arma oluşturuluyor. İngiltere'nin yeni prensesinin ayrıntıları ve taşıdığı anlamla dikkat çeken aile arması ise yaklaşık 4400 sterline mal oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...