İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üçüncü kez anne olmaya hazırlanan Cambridge Düşesi Kate Middleton için Kensington Sarayı seferber oldu.Düşes, hyperemezis gravidarum hastalığı nedeniyle özellikle sabahları yaşadığı yoğun mide bulantısı ve yorgunluk belirtileriyle sarsılmış durumda.

Prens William, eşi Kate Middleton’ın eski usul zencefilli bisküvileri de denediğini, ancak işe yaramadığını söyledi. Kate Middleton, ikinci hamileliğinde de aynı sorunları yaşamıştı.

Hiperemezis gravidarum nedir?

Hiperemezis gravidarum, hamilelik esnasında ağır sabah bulantısı ile kendini gösteren nadir bir sağlık sorunudur. Kusmanın şiddetine bağlı olarak kilo kaybına, dehidrasyona ve kanda veya idrarda toksinlerin birikmesine yol açabilir. Hastalık bazı durumlarda kan kusmaya da sebep olabilir.

 Kate ile William’ın düğünündeki dev pastanın bir dilimi yıllar sonra alıcı buldu.
 Kate ile William’ın düğünündeki dev pastanın bir dilimi yıllar sonra alıcı buldu.

730 EURO’YA SATILDI

Öte yandan Kate ve William’ın 2011’deki düğününden kalan bir dilim pasta 730 Euro’ya (3 bin TL) alıcı buldu. Londra’daki Chiswick müzayede evi açık artırmada kraliyet düğününden tam 6 yıl sonra bir dilim pastanın satıldığını duyurdu. 8 katlı düğün pastasından olan dilim, biçilen değerin altına satıldı.