Kate Winslet’ın alevlerle imtihanı

Sir Richard Branson’ın lüks evinde çıkan yangından aileyi ve misafirleri alevlerin arasından kurtaran isim Kate Winslet oldu.

23.08.2011 - 17:47

Kate Winslet’ın alevlerle imtihanı

Virgin şirketler grubunun CEO’su Sir Richard Branson’un Karayipler'deki özel adası Necker’da bulunan lüks evinde yangın çıktı. Bir anda Irene Kasırgası ile karşı karşıya kalan adada bulunan malikane Pazartesi günü üzerine yıldırım düşmesi sonucu tamamen yandı.

Branson ailesinin yangında zarar görmeden kurtulmasında Oscarlı oyuncu Kate Winslet'ın çok önemli bir yeri olduğu ortaya çıktı. Winslet, Branson’ın 90 yaşındaki annesi Eve’i yangından kurtardı.

ALEVLERİN ARASINA KORKUSUZCA DALDI
Winslet ve beraberindeki 2 çocuğu, Branson’ın özel konukları olarak davet edilmişti. Yangınla birlikte gecenin bir yarısı bir anda pijamalarıyla sokakta kalan Winslet, tam bu sırada evin büyük annesi 90 yaşındaki Eve’i alevlerin arasında gördü. Hemen kadını kollarına alarak yürümesine yardımcı olan Winslet, Branson’ın ifadesiyle Eve’i parçalanan evden "gerçek bir Hollywood yıldızı" gibi kucaklayarak kurtardı.

61 yaşındaki Sir Richard yangın çıktığı sırada eşiyle birlikte malikanenin yakınındaki başka bir evde kalıyordu. Pazartesi sabaha karşı 4’te alevleri farkeden Branson, yataktan fırladığı gibi alevlere doğru koşmaya başladı. Malikanede 20’ye yakın misafir olduğunu belirten Branson, ITV News’e yaptığı açıklamalarda ise hâlâ felaketin etkisindeydi:

1982’de ‘Balinese’ stili inşa edilen malikanede okyanusun görülebildiği üstü açık yatak odaları bulunuyordu. 1982’de ‘Balinese’ stili inşa edilen malikanede okyanusun görülebildiği üstü açık yatak odaları bulunuyordu.HOLLYWOOD SAHNELERİNİ ARATMADI
‘’Fırtınanın hızı saatte yaklaşık 145km’ydi. Yıldırımın düşmesinden kısa bir süre sonra evdeki alevlerin boyu 30 metreyi bulmuştu. Koskoca ev bir kaç dakikada kül oldu. Çok korkunçtu. Kate’in annemi kurtardığı an ise film setlerini aratmadı. Ona minnettarım’’


Branson’ın oğlu Sam ve kuzeni Jack ile birlikte büyük anne Eve kurtarmak için alevler içindeki eve dalan Winslet, yaşlı kadını kurtarmayı başardı. Tek başına yürümekte zorluk çeken büyük anne de kuşkusuz Winslet’a minnettar...

Ailesinin hayatta olmasını mucize olarak kabul eden Branson, evin tekrar inşa edileceğini açıkladı. Ailesinin hayatta olmasını mucize olarak kabul eden Branson, evin tekrar inşa edileceğini açıkladı.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...