Katılımcı olmayınca sandalyelere konuştular

Konya'nın Karapınar ilçesinde gerçekleştirilen ''Çölleşmenin Azaltılması ve Arazi İyileştirilmesi'' konulu seminere çiftçiden katılım sağlanamamasına rağmen konuşmacılar boş sandalyelere konuları anlattı.

15.06.2011 - 15:32

Katılımcı olmayınca sandalyelere konuştular

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin yürüttüğü ''Desire'' projesi çerçevesinde Karapınar Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen ''Çölleşmenin Azaltılması ve Arazi İyileştirilmesi'' konulu eğitim seminerine ilgi gösterilmedi.

Seminerde, Proje Yürütücüsü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Ocakoğlu ve Selçuk Üniversitesi Toprak Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Zengin ve diğer katılımcılar konuşma yapmak için çiftçilerin gelmesini bekledi.

Ocakoğlu, katılımın az olmasına ilişkin şunları söyledi:

''Bir ay önce kurumlara gerekli bildirimi yapmıştık. Diğer yollardan da çiftçilerimize ulaştık. Belediye hoparlöründen de birçok kez duyuru yapıldı. Sanırım çiftçilerimiz tarlalarında çalıştığı için katılamadı ama biz sandalyeler boş da olsa anlatacağız. Birkaç çiftçi gelmesi bile yeterli.''

Belli bir süre çiftçilerin gelmesini bekleyen konuşmacılar kimsenin katılmamasına rağmen salon doluymuş gibi seminer konularını boş sandalyelere anlattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...