Kayıp işadamını bulana 100 bin dolar!

Uyuşturucu kaçakçılığı iddiasıyla tutuklu kaldığı cezaevinden tahliye olduktan sonra fidye amacıyla kaçırılan Ramazan Kocakaya’nın yerini bildirenlere ailesi 100 bin dolar ödül vaat etti.

09.03.2011 - 09:43

Kayıp işadamını bulana 100 bin dolar!

2008’de kaçırıldıktan sonra ailesinden 500 bin dolar fidye istenen Ramazan Kocakaya’dan 2 yıldır haber alınamıyor. Gazeteye verdikleri ilanla Kocakaya'yı arayan aile, bulana para ödülü verecek.

Milliyet gazetesinde yer alan haberde; ailesi Kocakaya’nın geçen yıl Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yakalanıp Türkiye’ye getirilen Mehmet Sena ve Faysal Söylemez kardeşler ile adamları tarafından kaçırıldığını öne sürmüştü.

Söylemez kardeşlerin yargılandığı duruşmayı takip eden Kocakaya’nın kızı Leyla Kocakaya, her duruşma öncesi gazetelere ilan verdiklerini belirterek, "Söylemezler çetesinden 8 kişi yakalandı. Konuşurlarsa olay aydınlanacak" dedi.

Hukuk bürosu ve Asayiş’le birlikte yapılacak bir çalışmaya karar verdiklerini belirten Leyla Kocakaya, "Babamın kaçırıldığı günden beri her gün hayatta olduğunu umarak arama çalışmalarını sürdürüyoruz. En son koyduğumuz 100 bin dolarlık ödülü zaten babamızın hayatta olduğunu umduğumuz için koyduk. Babamıza ne olduğunu öğrenmek, adaletin yerine gelmesini istiyoruz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...