Beylikdüzü Belediyesi'nin, Kaymakam Yusuf Odabaş için tahsis edip 2 bin 500 TL kira ve 500 TL aidatını ödediği deniz manzaralı villaya tepkiler artıyor.

Akşam gazetesinin haberine göre; CHP'li Meclis Üyesi Halil İbrahim Akpınar, Odabaş'ın İl Özel İdaresi konutuna taşınmasını önerdi. Akpınar, "Biz CHP olarak kaymakamın konut giderlerinin belediye tarafından ödenmesine karşı çıktık. Bu Meclis kararında da var. Karar oy çokluğuyla geçmiştir. Şimdi İl Özel İdaresi'nin Beylikdüzü'nde 27 tane konutu var. Kaymakam Bey neden bunlarda oturmuyor? Kaymakam Bey'in söylentilerin önüne geçmesi için o konuttan çıkması gerekiyor" diye konuştu. 

"CHP EL KALDIRDI, DESTEK VERDİK"
MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın şunları anlattı:

"AKP'nin önerisiyle Meclis'e geldi. CHP'li üyelere baktık. Onlardan bazıları el kaldırdı. Biz de destek verdik. Oturum bittikten sonra 'Kaymakam 250 TL'lik aidatını neden cebinden ödemiyor' diye aramızda konuştuk. Bildiğim kadarıyla 2008'den beri orada oturuyor."

"HANGİSİ DOĞRU?"
CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ise "Konut giderlerinin belediye tarafından ödenmek istenmesine 'Hayır' oyu kullandık. Birisi 'talebim olmadı' öbürü, 'kaymakamdan talep geldi' açıklaması yapıyor. Kaymakamın kendisine gösterilen konutta oturması gerekiyor" dedi.

"LÜKS AMA BÜYÜTMEYİN"
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun ise şöyle konuştu:

"Bu konunun bir ulusal gazetede manşetlere taşınmasına bir anlam veremedim. Her belediyede böyle meclis kararı alınır. Kaymakamlıklara konutlar tahsis edilebilir. Evet konut biraz lüks. Onun dışında ben bunda büyütülecek bir olay göremiyorum."