Kaz Dağları'nda evlendiler

Mitolojide Paris ile Helen'in aşkına tanıklık eden Kaz Dağları, bu kez Irene ile Thomas'ın aşkına tanık oldu.

Haberler 14.06.2010 - 16:04

Kaz Dağları'nda evlendiler

Hollandalı sanat yönetmeni Irene Vandertop ile Emmy ödüllü belgesel yapımcısı Thomas Selim Wallner'in nikahları, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde, Kaz Dağları'ndaki Zeus Altarı'nda kıyıldı.

Nikah için Kanada, Almanya, Hollanda, Singapur, Gana ve Çin'den konuklar geldi.

Nikah töreni öncesinde Altara ilk gelen Wallner ve yakınları oldu. Wallner, Zeus Altarı'nın zirvesine çıkarak gelini bir süre bekledi.

Yaklaşık 30 dakika sonra gelin Vandertop, babasıyla damadın yanına geldi. Bir süre Edremit Körfezi'nin muhteşem manzarasını izleyen çiftin nikahını, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan kıydı. Gelin ve damat ''evlilik yemini'' edip, birbirlerini hep sevecekleri sözünü verdi.

Thomas Selim Wallner, nikah için Kaz Dağları'nı seçme nedenlerini şöyle açıkladı:

''Yaklaşık 20 yıldır bölgeye gelirim. Burasını çok seviyorum. İşim gereği dünyayı dolaştım. Ama bu bölge ve Kaz Dağları kadar etkileyici bir yer görmedim. Eğer bir gün evlenirsem, düğünümü burada yapmak için karar almıştım. İşte bugün hayalimi gerçekleştiriyorum. Dünyanın çok uzak bölgelerinden mutluluğumuza ortak olmak için gelen tüm yakınlarımıza ve dostlarımıza minnettarım.''

elin Irene Vandertop ise, ''Böyle bir düğünü hiç hayal edemezdim. Ama eşim Thomas'ın hayali ve yaptığı organizasyonu hayatım boyunca unutmayacağım'' dedi.


Sayfa Yükleniyor...