Kebaplar THY ile uçacak!

THY, yolcular için hazırladığı yeni ikram listesine patlıcan kebap, çoban kavurma, rigatoni, tavuk satay, çöp şiş, dürüm, külbastı, pide, etli ekmek, kimçi, bibimbap’ı koydu.

Haberler 18.12.2008 - 20:06

Türk Hava Yolları 2008-2009 kış tarifesinde uçak içinde yolcularına ikram ettiği yiyeceklerde yeni seçenekler hazırladı.

“Mutfakta Kim Var” konseptiyle hazırlanan mönülerde THY’yi seçen yabancı yolcular için de İtalyan, İspanyol, Fransız ve Asya mutfaklarından örnekler yer alacak. İç hat “business class” servislerde çöp şiş dürüm, külbastı, pide, etli ekmek ve yurtdışı uçuşlarda da safranlı basmati pilav, kimçi, bibimbap gibi seçenekler sunulacak.

Kış tarifesiyle birlikte uygulanmaya başlayan mönüler, dış hat uçuşlarda 8, iç hat uçuşlarda ise 4 farklı seçenek olarak sunulacak. Mönüler her hafta değişecek.

THY’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Mutfakta Kim Var konseptiyle hazırlanan mönü kartları, dış hat uçuşlarda business class servisin yanı sıra ekonomi sınıfında yapılan servislerde dağıtılacak ve tüm yolcuların mönüleri daha rahat takip etmesi sağlanacak.”

THY’nin yeni yemek listesinde balık da unutulmadı:

“Mönüde sunulan Kağıtta Levrek Buğlama’yla deniz kenarında, bir balık lokantasında yemek yerken hissedilen duygunun uçakta seyahat eden yolcularımızın da yaşamasını sağlanacak.”

Sayfa Yükleniyor...