Zehirlenen kedileri oksijen maskeleriyle kurtarmaya çalıştılar

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir iş yerinde çıkan yangında iş yerinde beslenen 5 kedi dumandan zehirlendi. İtfaiye ekipleri kedileri oksijen maskeleri ile hayata döndürmeye çalıştı.

Haberler - ntv.com.tr 18.03.2015 - 06:12

Zehirlenen kedileri oksijen maskeleriyle kurtarmaya çalıştılar

KOCAELİ - Kuruçeşme Yenimahalle'deki bir sitenin zemin katında, Aliye Boz’a ait depo olarak kullanılan iş yerinden yükselen dumanları gören çevredeki vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri iş yerinin camlarını kırarak içeri girdi ve alevlere müdahalede bulundu. İş yerindeki yangın kısa sürede söndürülürken depo içinde beslenen kediler itfaiye ekipleri tarafından dışarı çıkartıldı.

Çıkan yangında dumandan etkilenen kedilere itfaiye ve olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. İtfaiye erleri kendi kullandıkları oksijen maskelerini çıkartarak kedilere oksijen verdi ve yeniden hayata döndürmeye çalıştı.

Sürekli nabız kontrolü yapan ve dakikalarca kedileri hayata döndürmeye çalışan ekiplerin çabaları sonuç vermedi. Telef olan kediler bir battaniye içine konularak kenara alındı.

İş yerinin yandığı haberini alarak olay yerine gelen Aliye Boz, kedilerinin telef olduğunu görünce fenalık geçirdi.

Sayfa Yükleniyor...