DHA’nın haberine göre, Tılfındır Mahallesinde oturan 50 yaşındaki Müslüm Şeker, 25 yıl önce amcasının kızı Medine ile yaptığı evlilikten 4 çocuk sahibi oldu.

Dünyaya gelen ikinci erkek çocuğu Mehmet Şükrü, doğuştan yakalandığı hastalık nedeniyle ölümle sürekli burun buruna geliyor.

Terlemediği için vücut ısısı yükselen Şeker'in ilk teşhisi 8 yaşından konuldu. Milyonda bir görülen hastalığın pençesine yakalanan Şeker'de “Ter bezi” olmadığı belirlendi.

Şeker'in vücut ısısında oluşan yüksek ateş sonucu dişleri çıkmadı, saçları seyrekleşti.

YAZLARI EV HAPSİNDE
Yaz ayını ve güneşli havayı hiç sevmediğini dile getiren talihsiz genç Mehmet Şükrü Şeker, sıcak havalarda 4-5 ay boyunca evden hiç çıkmadığını, sürekli beton zemin üzerinde uyuduğunu, ateşini düşürmek için, hortum ve kovalarla üzerine su döktüğünü söyledi.

'BANA DELİ DİYORLAR'
Amansız hastalık nedeniyle sadece ilkokula gidebildiğini belirten Şeker, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Benim hastalığım milyonda bir görülen bir hastalık. Türkiye'de bu hastalığı taşıyan sadece 4-5 kişi var. Bu yüzden yeteri derecede tedavi göremiyoruz. Ateşim çıktığı zaman üzerime yaz kış demeden su dökmeden duramıyorum. Susuz ve serin bir ortam olmasa asla yaşayamam. Sıcak olduğu zaman ateşim yükseliyor ve baygınlık geçiriyorum. Bazen bayılmamak için üzerime su döküp dışarı çıktığımda ise beni görenler 'deli' yorumu yapıp, dalga geçiyor.

Bu hastalığım yüzünden okul okuyamadım, askerliğimi yapamadım. Yüksek ateşten damağım kuruduğu için dişlerim çıkmadı. Kış mevsiminde bile vücut ısısının yükselmemesi için gömlek ve ince kazaklar giyiyorum. Bu hastalık psikolojimi iyice bozdu. Bana ailemin bakıyor oluşu zoruma gidiyor, yetkililerin hiç olmazsa engelli maaşı bağlatarak beni desteklemesini istiyorum."

'GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİYOR'
Hayatının en büyük hatasını akraba evliliği ile yaptığını söyleyen acılı baba Müslüm Şeker ise oğlunun gözleri önünde eriyip gitmesine dayanamadığını ifade etti.

Oğlunun her an ölüm riski taşıyor oluşunun kendisini de kalp hastası yaptığını söyleyen baba Müslüm Şeker, "Oğlum şuan yeşil kartlı ona rapor çıkarmak için Sağlık Kurulu'na gittik ancak kitapçıklarında bu hastalıkla ilgili veri olmadığı için yüzde 20'lik iş görmez raporunu verdiler.

Ben şu anda oğluma bakıyorum, ama yarın yanında olmayabilirim. Bu nedenle oğlum çalışamadığı için onu devlet güvencesi altına almak istedim. Oğlumun bu hastalığı hem onu, hem de ailece bizim psikolojimizi bozdu. Devletin bize yardım elini uzatılmasını bekliyoruz" diye konuştu.