NTV

Khaleesi'ye benzemenin bedeli 2 bin 500 sterlin

Yaşam

İngiltere’de yaşayan bir Game of Thrones hayranı kendisini, dizide Emilia Clarke’ın canlandırdığı Daenerys karakterine dönüştürdü.

Kendisini tamemen Daenerys olmaya adamış Lucy Hinsley, Daenerys gibi olmanın kötü çocukluk anılarını yenmesine yardım ettiğini söyledi.

Daenerys görünümünü elde etmek için binlerce sterlin harcayan Lucy (22), cesur Danenerys’a - diğer bilinen adıyla Khaleesi’ye – dönüşmenin hayatındaki zorbalarla başa çıkmasına yardım ettiğini iddaa ediyor.

“Eskiden çok güçsüzdüm. Ama Daenerys bana insanların saçmalıklarına kulak asmamayı öğretti. O benim ilham kaynadığım” şeklinde açıklama yapan Lucy, artık Daenerys gibi hissettiğini ve aralarında güçlü bir bağ olduğunu belirtti.

“Kendim bildim bileli çevremdeki insanlar tarafından aşağılandım. Çok sessiz ve utangaç biri haline geldim. Daenerys da Game of Thrones’un ilk sezonlarında ağabeyi Viserys Targaryen tarafından tehdit ediliyordu ama kabuğundan çıkmayı başardı. Artık ben de öyle hissediyorum” diyen Lucy bir çok hayran tarafından çok fazla ilgi görmeye başladığını da sözlerine ekledi.

İngiltere’nin Brighton şehrinde yaşayan ve öğrenci olan Lucy, Daenerys’a benzemek adına girdiği güzellik rejimi ve satın aldığı Daenerys kostümleri için yaklaşık 2,500 sterlin harcadı.