Kiliseden İncil'i yakma çağrısı

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde bir kilise, doğru tercüme olmadıkları gerekçesiyle King James versiyonu hariç İncilleri yakma çağrısında bulundu.

16.10.2009 - 18:03

Kiliseden İncil'i yakma çağrısı

Kuzey Carolina'nın Canton bölgesindeki Amazing Grace Baptist Kilisesi'nin Papazı Marc Grizzard, Cadılar Bayramı'nda İncilleri yakma çağrısında bulundu.

Grizzard'a göre King James'in yaptığı İncil'in ilk çevirisi Tanrı'nın sözlerinin tek doğru açıklaması ve geri kalanların hepsi şeytani. Grizzard ve kilisesinin 14 üyesi, insaları 31 Ekim'de Cadılar Bayramı gecesi bütün bu sapık Kutsal Kitaplar'ı yakmaya davet etti.

Yeniden Gözden Geçirilmiş İncil, Amerika'nın Standart İncili ve hatta Yeni Kral James Versiyonu bile Papaz ve cemaati tarafından Şeytan'ın işi olarak adlandırıldı.

Grizzard, "King James versiyonunun İngilizce konuşan insanlar için Tanrı'nın sözlerinin en doğru tercümesi olduğunu düşünüyorum. Satanist olduğunu düşündüğümüz kitapları yakacağız" dedi.

Cemaat kilisenin internet sitesinde uzun bir liste yayınladı ve bunların arasında birçok Hristiyan yazar da bulunuyor. Örneğin Rahibe Teresa da satanist yazarlar listesinde.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...