'Kimse çok fazla çalışmamalı'

Google'ın kurucusu Page'e göre yaygın mutsuzluğun nedeni çok ve gereksiz çalışmak.

08.07.2014 - 12:16

'Kimse çok fazla çalışmamalı'

Google’un kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, milyarder Vinod Khosta moderetörlüğünde YouTube’da bir oturuma katıldı. Oturuma Google’un kurucusu Page'in "Herkes çılgınca çalışmak zorunda değil" sözleri damgasını vurdu.

Page, "Eğer gerçekten kendinizi mutlu edecek şeyleri yani konut güvenliği ve çocuklarınız için fırsatlar gibi, bunları sağlamak o kadar da zor değil” şeklinde açıklama yaptı ve ekledi, "İhtiyaçlarını karşılamak için çılgınca çalışmak zorundayız savı doğru değil.”

Page'e göre, temel ihitiyaçlarımızı karşılamaya yardımcı olan robotlar ve makineler sayesinde 'bolluk zamanında' yaşıyor olmamız gerekiyor. Larry Page, üretimin insanların ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gerektiğini söyledi. Ancak insanların çoğu dünyanın hiç de gerek duymadığı sektörlerde çalışıyor.

Google’un kurucusu Page'ın mutluluk formülü basit: Aile ile fazla zaman geçirmek ya da kendi ilgi alanıyla uğraşmak. Page bunun daha üretken bir toplum ile mümkün olacağını savunuyor.

Virgin şirketler grubunun kurucusu Richard Branson'ın insanların hayatına yaptığı katkıyı da övdü: "İngiltere'de yeterli iş imkanı yok. O yüzden işe alacağı insanların yarı zamanlı çalışacak olmasına dikkat ediyor. Böylece en azından genç insanların hiç işi olmaması yerine yarı zamanlı bir işi oluyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...