‘Kitabım masum olduğumu gösterecek’

Amanda Knox, ABC News televizyonuna başından geçenleri anlattığı kitabını ve yeniden başlayacak dava süreci hakkındaki düşüncelerini anlattı.

29.04.2013 - 11:15

‘Kitabım masum olduğumu gösterecek’

İngiliz Meredith Kercher’ın Kasım 2007’de Perugia kentindeki öğrenci evinde öldürülmesiyle başlayan dava sürecinde dünyaca üne kavuşan 25 yaşındaki Amanda Knox, ABC News televizyonunda Diane Sawyer’ın sorularını yanıtladı.

Başından geçenleri anlatacağı kitabı için 4 milyon dolar aldığı belirtilen Knox, tekrar masum olduğunu söylerken, erkek arkadaşı Raffaele Sollecito ile İtalya’da mahkemeye çıkarılmadan önce hapiste intihar etmeyi bile aklından geçirdiğini belirtti.

‘4 YIL KABUS GİBİ GEÇTİ’
Knox, serbest kaldığı 2011’den bu yana ilk kez ekranlara çıkarken, yarın piyasaya sürülecek olan ‘Waiting To Be Heard’ adlı kitabının masum olduğunu herkese göstereceğini savundu: “Bugüne kadar başıma gelenler hakkında kamuoyunda hiçbir tartışmaya katılmadım... Artık özgürüm ve artık insanların sorularına cevap verebilirim” dedi.

Knox, İngiliz Meredith Kercher’in öldürüldüğü gece erkek arkadaşıyla esrar içtiğini ve ‘Amelie’ adlı filmiz izlediğini söyledi. Bar çalışanı  Rudy Guede, Kercher’ı öldürmekle suçlanarak 16 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Knox ve Sollecito ‘yanlış giden bir seks oyununun’ diğer suç ortakları olarak gösterildi.

Knox, People dergisine yaptığı açıklamada, ‘İtalya’da hapis yapttığı dört yılın yalnızlık ve cinsel tacizle dolu bir kabus gibi geçtiğini, gardiyanların kendisini görmemesi için duşu sonuna kadar açarak buhar yaptığını, duşta bileklerini kestiğini’ söyledi. Knox, hapishane papazı Don Saulo’nun kendisiyle konuşarak ve gitar çalmasına izin vererek hayatta kalmasını sağladığını belirtti.

Cinayetin ardından ilk kez Kercher’ın ailesine ulaştığını belirten Knox, “Onlarla sadece yasal sebeplerden temas kurdum, çünkü kederlerine yük olmak istemedim” dedi.

Knox, “Babasının beni kızının katili olarak gördüğünü düşünmek acı verici. Kitabımı okumasını çok isterdim” dedi.

İtalya Temyiz Mahkemesi, geçtiğimiz ay Knox’un serbest kaldığı davanın yeniden inceleneceğini belirtmiş, Knox ‘kararı duymanın kendisine acı verdiğini’ söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...