‘Kızı da Blair yüzünden boşandı’

Rupert Murdoch'un kızı Elisabeth'in, İngiltere eski Başbakanı Blair'le dostluğunu bitirmeyen kocasından, bu nedenle boşandığı iddia edildi. Baba Murdoch da, Blair'le ilişkisi olduğu iddia edilen eşini 2013'te boşamıştı.

Haberler 05.10.2014 - 14:11

‘Kızı da Blair yüzünden boşandı’

ABD ve İngiltere’de yatırımları bulunan Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’un kızı Elisabeth Murdoch, kocasından boşandı. Boşanmada Rupert Murdoch’un eski İngiltere Başbakanı Tony Blair ile olan husumetinin etkili olduğu iddia ediliyor.

İngiliz medyasında yer alan iddialara göre, eski eşinin Tony Blair ile ilişkisi olduğu iddilarından dolayı var olan husumet, Murdoch’un kızının evliliğine de yansıdı.

Elisabeth Murdoch’un kocası Matthew Freud’un Tony Blair ile olan dostluğunu bitirmemesi, ikilinin boşanmasının arkasındaki ana sebeplerden biri olarak görülüyor.

İddialara göre, Freud’un Blair Başbakan olmadan çok önce başlayan dostluğunu, baskılara rağmen bitirmemesi ve eşinin babasının boşanma sürecinde dahi Blair’den yana tavır alması, kendi eviliğinin de sonunu getirdi.

1997’de evlenen Rupert Murdoch ve Wendi Deng, 2013 yılında boşanmıştı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi 2 çocukaları bulunan çiftin, Wendi Deng’in Tony Blair ile olan ilişkisi yüzünden boşandığını iddia etmişti.

Sayfa Yükleniyor...