Kızının tedavi parasını çaldılar

5 yaşındaki kızını tedavi ettirmek için İstanbul'dan Bursa’ya getiren anne, tedavi masrafları için biriktirdiği bin 700 TL'yi otobüs terminalinde çaldırdı. Çaresiz anne, şimdi hırsızlara sesini duyurmak istiyor: "Yağmur'un hastane parası, benim ev kiram, eşimin maaşı hepsi o cüzdandaydı. O parayı ne olur geri getirsinler."

08.08.2011 - 16:12

Ayşe ve Deniz Yorgan çifti doğuştan yemek borusunda kopukluk bulunan, omuriliğinde kist tesbit edilen 5 yaşındaki kızları Yağmur Aliye'ye mide filmi çektirmek için on gün önce Bursa'ya gelip bir akrabalarının yanına yerleştiler.

Dörtçelik Çocuk Hastahanesi'nde önceki gün sıraya girip filmi çektiren Yorgan çifti, İstanbul'a dönmek için şehirlerarası otobüs terminaline gitti. Biletlerini alıp otobüse binen Ayşe Yorgan, Yalova'dan feribota binecekleri sırada çantasında bulunan cüzdanının çalındığını fark ederek eşi ve ile durumu polise bildirdi.

10 BİN ÇOCUKTAN ÜÇÜNDE GÖRÜLEN 'VACTERL SENDROMU'
Yalova polisinin yönlendirmesi sonucu Bursa'ya gelen Ayşe Yorgan, kızının sağlık sorunlarını şu sözlerle anlattı:

"Yağmur, yemek borusu kopuk olarak doğdu. Doğumunun ikinci günü ameliyata alındı. Doktorlar kendisine, 10 bin çocuktan üçünde görülen 'Vacterl Sendromu' tanısı koydular. Omuriliğinde 8.5 santimetre büyüklüğünde kist var. Yemek borusu ve nefes borusu arasında delik bulunuyor. Henüz 40 günlükken mama yediği sırada kalbi durdu. Yavrum kalp masajı yapılarak hayata dönderildi. . Hastaneye gittiğimizde kalbinin iki farklı yerinde delik olduğunu söylediler. Midesinde reflü var ve mide asidi sürekli ciğerlere kaçıyor. Şu an zatürree, bronşit ve boğmaca gibi hastalıklar artık kronikleşmiş halde. Gözleri bozuk. Troid bezleri çalışmıyor. Sürekli farklı farklı doktorlara gidiyoruz. Artık baş edecek gücümüz kalmadı. Maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğumuzun gerekli tedavilerini zamanında yaptıramıyoruz. Ben bayan kuaförü olmama rağmen çocuğumun durumu yüzünden kendi işimi yapamıyorum."

HIRSIZLARA SESLENDİ
DHA'da yer alan haberde; Ayşe Yorgan, yakınlarından topladığı fitreler ve eşinin maaşının da içerisinde bulunduğu parayla İstanbul'a dönerken, içersinde kendisine verilen ramazaf fitreleri, eşinin maşınında bulunduğu bin 700 TL'nin çalındığını söyledi.

Yalova'da feribota binmek istediği sırada cüzdanının çalındığını fark eden Yorgan, "Ben buradan parayı alan arkadaşlara sesleniyorum. Yağmur'un hastane parası, benim ev kiram ve eşimin maaşı o cüzdanın içerisindeydi. Bize bu mübarek ayda böyle bir üzüntü yaşattıkları için onlara hakkımı helal etmiyorum. Beş yaşındaki hasta kızımın rızkını çaldılar. O parayı yalvarıyorum bana geri getirsinler" diyerek hırsızlara seslendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...