Kobra ısırığına sahnede 45 dakika dayanan popstar öldü

Endonezya’da gösterisinde kobra kullanan bir şarkıcı kadın, hayvanın kendisini ısırmasına rağmen performansını 45 dakika boyunca sürdürdü. Zehrin etkisine daha fazla dayanamayan kadın sonunda sahnede yere düştü ve kaldırıldığı hastanede öldü.

Haberler - ntv.com.tr 07.04.2016 - 10:51

Kobra ısırığına sahnede 45 dakika dayanan popstar öldü

29 yaşındaki Irma Bule isimli Endonezyalı bir şarkıcı kadın, ülkenin Batı Java bölgesinde bulunan Karawang kentindeki bir konserde sahne aldı.

‘Rianti’ isimli kral kobrayla performansını renklendiren kadın, hayvanın kendisini bacağından ısırmasına rağmen 45 dakika boyunca konserini sürdürdü.

Ancak zehrin etkisine daha fazla dayanamayıp kusmaya ve titremeye başlayan  kadın önce sahnede yere düştü, daha sonra ise kaldırıldığı hastanede öldü.

Konserde izleyiciler arasında olan Ferlando Octavion Auzura isimli bir kişi, Bule’un ikinci şarkısının ortasında istemeden kral kobranın üzerine bastığını, bunun sonuncunda da hayvanın onu bacağından ısırdığını belirtti.

Sahnede görevli olan kişiler, kral kobrayı kadının vücudundan ayırmakta oldukça zorlandı.

Kadının sahnedeyken panzehir içmeyi reddettiği de belirtildi.

Şarkıcı kadın, performanslarında boa, piton ve kral kobra gibi farklı yılan türlerini kullanmasıyla biliniyordu.

Kral kobraların dünyanın en ölümcül yılanlarından olduğu belirtiliyor. Bir kral kobranın zehri bir ısırıkta bir fili ya da 20 insanı öldürmeye yetiyor.

Uzunluğu 6 metreyi bulabilen kral kobralar, daha çok Güney ve Güneydoğu Asya’da yaşıyor.

Sayfa Yükleniyor...