Koca Ayak mı, internet hilesi mi?

Youtube’da yayınlanan ve koca ayağa ait olan görüntüler, ‘koca ayak’ efsanesini tekrar canlandırdı.

08.01.2010 - 12:50

Bilindiği kadarıyla hiçbir primatın yaşamadığı ABD’nin kuzey doğusunda çekildiği iddia edilen görüntüler, youtube’da yayınlanınca ‘Koca Ayak’ın varlığı konusundaki tartışmaları yeniden canlandırdı.

Kimliği açıklanmayan bir ailenin, Maine Eyalet’inde çıktıkları bir doğu yürüyüşü sırasında çektiği iddia edilen görüntülerde, maymunsu bir yaratığın bir ağacın yüksek dallarına türediği görülüyor.

Videoda bir kadının çocuğuna, ağaç tepesindeki ‘ayıya’ bakmasını istediği duyuluyor. İlerleyen saniyelerinde ise, aile üyeleri ağaç tepesinde bulunan yaratığın bir ayı değil, bir maymun olduğu konusunda fikir yürütüyor.

Tıklanma rekorları kıran video, pek çok kişi için efsanevi Koca Ayak’ın varlığının kanıtı olarak yorumlandı. Görüntülerle ilgili olarak henüz yeterli bir araştırma yapılmadı ancak Koca Ayak’a ait olduğu iddia edilen pek çok görüntünün hileli olduğu ortaya çıkmıştı.

BİLİMSEL KANIT YOK
Tıklanma rekorları kıran video, pek çok kişi için efsanevi Koca Ayak’ın‘ varlığının kanıtı olarak yorumlandı. Görüntülerle ilgili olarak henüz yeterli bir araştırma yapılmadı ancak Koca Ayak’a ait olduğu iddia edilen pek çok görüntünün hileli olduğu ortaya çıkmıştı.

Bugüne dek ‘Sasquash’ olarak da adlandırılan Koca Ayak’a ait bilimse bir kanıt bulunabilmiş değil.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...