NTV

Komedinin yeni ikilisi Russell Crow ve Ryan Gosling

Yaşam

Hollywood’un iki ünlü aktörü Russell Crowe ve Ryan Gosling, 20 Mayıs’ta Türkiye’de gösterime girecek “İyi Adamlar” filminde başrolü paylaşıyor. İkili, Yollarının nasıl kesiştiğini anlattı...

Russell Crowe ve Ryan Gosling, ünlü yönetmen Shane Black’in imzasını taşıyan aksiyon komedi türü olan İyi Adamlar'da (The nice guys) yollarının nasıl kesiştiğini The New York Times gazetesine anlattı.

İkinizin de asıl film türü komedi değil. Yeni komedi ikilisi olarak bu işin iyi olacağını nereden biliyordunuz?

Russell Crowe: Bizim hemen bir uyum yakalayacağımızı biliyordum. Birkaç sene önce Ryan’ı aradım ve ‘Naber ben Russell Crowe’ dedim. Onun cevabı ‘Bay Crowe? Son 10 senedir beni aramanızı bekliyordum.’ Espri anlayışımız aynı. Asla kaçırılmaması gereken bir uyumumuz var.

Ryan Gosling: Yönetmen Shane Black’in en büyük hayranlarındanım. Benim yükseliş dönemimin bir parçası oldu, onun filmleri ile olgunlaştım. Benim için bu fırsat, üzerine düşünmeden kabul edebileceğim bir teklifti.

30 KİLO FAZLAM VARDI

“İyi Adamlar” filminde tehlikeli bir çok sahne var, bunları çekmek nasıldı?

Russell Crowe: Benim çok dikkatli olmam gerektiğini biliyordum. Şu anki kilomdan 30 kilo daha fazlaydım. Bunun böyle olması gerekiyordu. O kadar büyük bir cüsse ile haraket ederken dikkatli olmanız gerekir. Düştüğünüz zaman, çok daha sert düşüyorsunuz.

Ryan Gosling: Senaryoyu okuduğumuz an Russell bir taslak çizdi. İkimizin nasıl olması gerektiğini daha iyi tasvir edemezdi. Shane Black ile bazı aksiyon sahneleri üzerinden geçmemiz gerekti çünkü hepsini gerçekleştirmek imkansızdı. Russell bu alanda çok tecrübeli. Benim daha az tecrübem var. Her şey benim için daha yeniydi.


FİLMİ ÇEKERKEN ÇOK EĞLENDİK

Filmin ilk gösterimi New York’ta yapıldı. İzleyicilerin tepkisi nasıldı?

Ryan Gosling: Davetliler filmi kahkahalar eşliğinde izledi. Eğer seyirciler gülüyorsa, başarmışızdır. Ben inanılmaz mutluyum.

Russell Crowe: Bu filmin en özel yanı bizim canlandırdığımız ikilinin ilişkisinde olan doğal komiklik ve uyumsuzluk. Filmi çekerken inanılmaz eğlendik, bunu izleyicinin de hissedeceğini düşünüyorum.

FİLMİN KONUSU

İyi Adamlar; 1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March (Ryan Gosling) ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy (Russell Crowe) bir gizemi çözmek için bir araya gelmelerinin hikayesini anlatıyor. 

Birlikte, herkesin peşinde olduğu ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı arayan ikili, bu sayede ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözmeye çalışıyor. Ancak bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde buluyorlar. 

ETİKETLER