Geçen hafta aramızdan ayrılan ünlü sunucu Defne Joy Foster’ın öldüğü geceye dair dün sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Posta gazetesinden Suna Akyıldız’ın iddiaları çoğu kişinin kanını dondurmuştu.

İlişkili Haberler


Akyıldız Twitter’daki sayfasında Defne Joy’un ölmeden önce çığlıklar attığını, apartman sakinlerinin ise buna ses çıkarmadıklarını belirtmişti. Akyıldız’ın, “Çığlıklarını mücadelesini bütün apartman duymuş. Kimse sesini çıkarmamış. Apartmanda kimse bunları polise anlatmamış” sözleri üzerine olayın geçtiği apartman sakinleri ile konuşan ntvmsnbc’ye, yazılanların yalan olduğu söylendi.

Ntvmsnbc’nin konuştuğu apartman sakinleri bütün gece ses duymadıklarını, sabah polis gelince uyandıklarını ve olayı da polisten öğrendiklerini belirtti. Bu olaydan dolayı kendilerinin de çok sıkıldığını belirten bir apartman sakini, “İnsanlar buradan geçerken elleriyle apartmanı gösteriyor, hiç hoş değil” dedi.

Kendilerinin iddia edildiği gibi çığlık duymaları halinde polise haber vereceklerini de ifade eden apartman sakinleri, bu tür haberlere kendilerinin de çok üzüldüğünü söylediler.

Ayrıca emniyet kayıtlarında da, o gece için mahalleden bir kadın çığlığı geldiğine dair hiçbir ihbar bulunamadı.

Akyıldız’ın ortaya attığı, “evin içindeki eşyalar devrilmiş” iddiasıylada ilgili olarak ntvmsnbc’nin ulaştığı bir kaynak da, emniyet güçlerinin daireye girdiklerinde devrilmiş eşyalar ya da boğuşmayı gösterecek bir sahne olmadığını söyledi.