Kopan kolu kaza yerinde unuttular!

Otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsünün kazada kolu koptu. Ancak şanssızlık burada bitmedi. Kazazedeyi hastaneye götüren otomobilin benzini bitti. Hastanın sevki için ambulans çağrıldı fakat kopan kol, olay yerinde kaldı...

Haberler 22.03.2011 - 14:52

Kopan kolu kaza yerinde unuttular!

Kaza, gece geç saatlerde Suriye sınırına yakın olan Akçakale'nin Yalınlı Köyü'nde meydana geldi. Yalınlı Köyü'nde yaşayan 35 yaşındaki Hüseyin Çiftçi ve arkadaşı 27 yaşındaki İsmail Kara ilçe merkezine gitmek üzere yola çıktı. Çiftçi yönetimindeki 63 NP 195 plakalı motosiklet, köy çıkışında sürücüsü öğrenilemeyen 63 FD 022 plakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle Çiftçi ile Kara motosikletten fırlayarak yola savruldu.

ÖNCE BENZİN BİTTİ, SONRA KOL UNUTULDU
DHA'nın haberine göre; kazayı fark eden vatandaşlar, yaralıları otomobille hastaneye götürmek istedi. Yaralılardan Hüseyin Çiftçi hastaneye ulaştırılırken, İsmail Kara'nın bulunduğu otomobilin ise yolda benzini bitti. Bunun üzerine sağlık ekiplerine haber verildi ve yaralı, ambulansla Akçakale Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı. 

Doktorlar, ilk müdahalesini yaptıkları gencin sol kolunun koptuğunu ve yerinde olmadığını fark etti ve jandarmaya bilgi verdi. Olay yerine giden ekipler, kopan kolu bulup, muhafaza altına alarak hastaneye getirdi.

Kara ve Çiftçi daha sonra ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hayati tehlikesi bulunan yaralıların yoğun bakım ünitesinde tedavisine başlanırken, Kara'nın kopan kolunun plastik cerrahlar tarafından tekrar yerine dikileceği bildirildi.

İsmi açıklanmayan otomobil sürücüsünün gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...