Köpek formasıyla otistik sahibini okula götürdü

İngiltere’de otistik oğlunun sosyalleşmesine yardım etmek isteyen anne ona bir köpek aldı. Çocukla güçlü bir bağ kuran köpek onu okula gitmeye ikna etti.

09.05.2012 - 10:15

Köpek formasıyla otistik sahibini okula götürdü

İngiltere’nin Yorkshire ketinde yaşayan Tessa Gilling 14 yaşındaki otistik oğlu Nick’in insanlarla daha çok iletişim kurması için ona Corgis cinsi bir köpek aldı.

Sally adını verdikleri köpek Nick ile öyle sıcak bir bağ kurdu ki onu okula gitmeye ikna etti.

Okulda diğer çocukların alayları yüzünden zor anlar yaşayan Nick bir eve geldi ve bir daha okul üniformasını asla giymeyeceğini söyledi. Bunun üzerine oğlunu özel bir eğitim merkezine götüren 45 yaşındaki anne Nick’in etrafındaki kişilerle daha çok iletişim kurması için ona Sally’i getirdi.

Bu cins köpeklerin hasta çocukların bakımında kullanıldığını duyduğu için Sally’i seçen anne çocuğundaki değişimleri kısa sürede fark etti.

Sally’nin tuvaletini yapması ve yürümesi gerektiğini söyleyerek Nick’i daha çok sokağa çıkmaya ikna eden Tessa şunları söyledi:

“Engelliler derneğinden aldığım bilgiye göre Nick’in durumundaki çocuklar hayvanlar aracılığıyla iletişim kuruyorlardı. Bunun üzerine bir sabah Sally’e Nick’in üniformasını giydirdim. Onu o kıyafetiyle görünce kahkahalar attı ve okul üniformasını giymeyi kabul ederek o gün okula gitti.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...