Köpekler için oyun sopası

Oyun oynarken köpeği yaralanan sahibi altmış santimlik kopek oyuncağı icat etti.

24.11.2010 - 14:23

Köpekler için oyun sopası

Bir asker gerçek tahtanın sağlık ve güvenlik açısında tehlikeli olduğu düşüncesiyle köpekler için lastikten bir sopa icat etti.

Veterinerler geleneksel ‘git getir’ oyununun kıymıklar ve keskin uçlar nedeniyle ciddi yaralanmalara neden olabileceğini söylüyor.

Şimdi Kraliyet Veteriner Koleji ve Köpek Vakfı tarafından onaylanmış lastik sopalar Rubber Safestix markasıyla İngiltere’nin büyük hayvan mağazalarında satışa sunuldu.

Çavuş Paul Blair esnek ‘Safestix’i dört yaşındaki Jack Russell cinsi köpeği sopa kovalarken yaralandıktan sonra tasarlamış Çavuş Paul Blair esnek ‘Safestix’i dört yaşındaki Jack Russell cinsi köpeği sopa kovalarken yaralandıktan sonra tasarlamış

39 yaşındaki çavuş Paul Blair 60 santimetre uzunluğundaki sopaları dört yaşındaki Jack Russell cinsi köpeği Razzle sopa kovalarken yaralandıktan sonra tasarlamış.

Blair önce büyük bir sopayı taklit eden bir ürün bulmaya çalışmış, bulamayınca 18 ay boyunca veterinerlerle, tasarımcılarla ve 29 yaşındaki hostes eşi Helen ile beraber çalışarak ‘Safestix’i yaratmış.

Blair şöyle konuştu: ‘Eğlence polisliği yapmaya çalışmıyorum, ama köpek sahiplerini sopa fırlatmanın tehlikeleri hakkında bilgilendirmek istiyorum. Köpeğim için sıradan bir sopa fırlatıyordum. Hayvan uygunsuz bir şekilde sopaya koştu ve sopanın üstündeki bir kıymık ağzının içini deşti.’

Kraliyet Veteriner Koleji’nden Profesör Dan Brockman ‘Safestix’I ‘mükemmel’ diye övdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...