Kör dana da icraya düştü

Hacizli bir çok malın açık artırmayla satıldığı internet sitesinde, lüks araçlardan, palmiye ağacına, Nasrettin Hoca masallarından mercimeğe kadar bir çok ürün satılık. Listede, 3 bin liradan satışa sunulan kör bir dana da var.

Haberler 02.12.2011 - 11:17

Kör dana da icraya düştü

Türkiye genelinde ödenmeyen borçlar nedeniyle icra müdürlükleri kanalıyla alacaklılar tarafından haciz konulan ve muhafaza altına alınan malların satışına aracılık eden icra siteleri, internet ortamında haciz konulan mallara ilgi gösteren ve bu malları ucuz yollu almak isteyen vatandaşlara hizmet ediyor.

Üyelik sistemiyle çalışan ve İcra İflas Müdürlüğünün yayımladığı şartnameleri barındıran, birer elektronik alışveriş mağazası görünümündeki bu sitelerden biri olan ''icraburada.com''da gayrimenkul, menkul, araç, lüks araç ve her kesimden kişinin ihtiyaç duyduğu ürünler ucuza alınabiliyor.

Bu sitede, icralık olan ve ihaleye çıkarılan ürünler arasında 3 bin lira bedele sahip kör bir dana da bulunuyor. 8 adet siyah-beyaz dananın da 3'er bin liradan satışa çıkarıldığı sitede, ayrıca değeri 20 bin lira olan 8 adet palmiye ağacı, 8 lira değerinde 4 adet atasözleri sözlüğü, 160 lira değerinde 4 adet Nasrettin Hoca masalı CD'si, 480 lira değerinde 12 adet okul öncesi boyama seti ve 400 lira değerinde 10 adet yapboz seti uygun fiyatlarla alıcı bekliyor.

Sitede satışa çıkarılan ürünler arasında bulunan 100 ton 510 kilogram miktarındaki mercimek için de kilogramı 0,35 liradan, 9 Aralık'ta Mersin'de ihale gerçekleştirilecek. Yine 10 bin 300 kilogram pirinç, kilosu 0,55 liradan, 180 şişe şarap 2 bin 400 liradan ve 790 şişe şampanya da 70 bin liradan viskilerle beraber satışa çıkacak.

260 BİN LİRALIK LÜKS ARAÇ 88 BİN LİRAYA
Bu ürünlerin haricinde sitede gübre, çapa, el arabası, üzüm savurma makinesi, deodorant, çatlak giderici krem, tırnak makası, şampuan, saç köpüğü, yüz kremi, ekmek pişirme makinesi ve solaryum cihazlarının yanı sıra lüks araçlar ile kamyon, otobüs ve motosiklet gibi taşıtlar da icralık ürünler arasında bulunuyor.

Sitede yer alan ürünlerden, piyasa değeri 260 bin lira olan 1998 model lüks bir araç da ihaleye çıkarılacak ürünler arasında yer alıyor. İhale tarihi henüz belirtilmeyen araç, 220 bin lira muhammen bedelle, yüzde 60 satış rakamının uygulanacağı birinci ihalede 132 bin, yüzde 40 satış rakamının uygulanacağı ikinci ihalede 88 bin liraya satışa çıkarılacak.


Sayfa Yükleniyor...