Kortlarda inleme tartışması

Eski Wimbledon şampiyonu Michael Stich kadın raketlerin çığlıklar atıp inlemesini eleştirince...

23.06.2009 - 13:58

Kortlarda inleme tartışması

İngiliz “Mail on Sunday” gazetesine verdiği bir demeci Alman basın-yayın organlarına da yansıyan Michael Stich, kadın sporcuların karşılaşmalar sırasında çığlıklar atıp inlemesini eleştirdi. Michael Stich, “kortlardan yükselen bu iniltiler gerçekten çok korkunç” dedi.


Aralarında Monica Seles ve Maria Şarapova'nın da bulunduğu birçok ünlü kadın raket, karşılaşma sırasında sürekli inleyip çığlık atmalarıyla tanınıyor.

1991'de Wimbledon şampiyonu olan Michael Stich, gelen tepkiler üzerine Pazartesi günü yayımladığı yazılı açıklamasında gazetedeki açıklamalarını yalanladı.

“KURŞUNA DİZMELİ”
Stich, açıklamasında bir önerisiyle dikkat çekti: “Bu kadın sporculara karşılaşma sonrası nasıl çığlık atıp inlediklerinin kasetini izletmeli.”

Michael Stich'in “kulakları sağır eden bu çığlıkları atanları kurşuna dizmeli” ifadesi de büyük sıkıntı yarattı.

Stich, Alman Bild gazetesinin internet sitesinde yayınlanan söyleşisinde, “Kortlarda çığlık atan kadınları vurmalı derken espri yapmak istedim, asla bu sözleri ciddi olarak dile getirmedim” dedi.

BBC Radyosu'nun yorumcularından Michael Stich, bu söyleşisini izleyen yazılı açıklamasında ise bir geri adım daha attı. Alman tenis uzmanı Stich, “Bunun şakası da olmaz. Beni tanıyan herkes böyle bir şeyi asla söylemeyeceğimi iyi bilir” dedi.

“BEĞENMEYEN SESİ KISAR”
Pazartesi günü Wimbledon turnuvasındaki ilk karşılaşmasında Çek Klara Zakopalova ile karşılaşan 16 yaşındaki Portekizli raket Michelle Larcher de Brito ise eleştirilere tepki gösterdi. Michelle Larcher de Brito, “Rahatsız olan varsa sesi kısar, o kadar” diye konuştu.

Kortlardaki çığlık ve inlemeler daha önce ünlü Alman raket Boris Becker tarafından da gündeme getirilmiş, Becker “bu tür gürültülerin yasaklanmasını” önermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...