Türk Pop Müziği’nden arabeske, fanteziden Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’ne kadar müziğin her türüne ve her tarzına yer veren Kral, yayınladığı klip ve programlarla 25 yıldır kendi kulvarında lider olarak ilerliyor. Kral televizyonları, güçlerini birleştirerek tüm kanallarını aynı çatı altında topluyor. Böylece her tarza hitap eden popüler müzik içerikleriyle büyük bir boşluğu dolduruyor.

Müzikseverler artık HD yayın kalitesine kavuşuyor.

Kaliteli program, klip ve içerikleriyle müzikseverlerin ilk adresi olan kanal, HD yayına geçerek yüksek çözünürlük kalitesiyle de müzikseverlere ulaşacak.

Kurulduğu günden bugüne hem radyo hem de televizyonda tek adres olan Kral, 25. yılında da müziğin kalbi olmaya devam edecek.

MEHMET AKBAY: KRAL, GÜCÜNÜ TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRİYOR

Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay Instagram hesabından birleşmeyi duyurdu. 

Akbay, "Çeyrek asırdır Müziğin Kalbinde yer alan Kral, sektörden gelen talebe duyarsız kalmayarak gücünü tek bir çatı altında birleştiriyor.  Kral televizyon kanalları 1 Mayıs itibariyle her tarzın en iyilerini ve en popülerlerini tek bir kanalda HD kalitesinde sunmaya devam edecek.  Radyoları, televizyonu ve digital platformuyla müziğin Kalbi 25 yıldır olduğu gibi bundan sonra daha da güçlü şekilde Kral’la atmaya devam edecek." mesajını paylaştı.