NTV

‘Kral’dan en anlamlı gol

Yaşam

44 kişinin öldürüldüğü Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde, yakınlarını kaybeden çocuklar, eski milli futbolcu Hakan Şükür ve bazı sanatçıların katıldığı etkinlikte moral buldu.

Mardinspor Kulübü Başkanı Tekin Alkan'ın organize ettiği konser ve etkinliklere katılmak üzere Mardin'e gelen Hakan Şükür, Meltem Cumbul, Ali Şan, Coşkun Sabah, Murat Kurşun ve Bedri Ayseli 21 Kasım Stadyumunda Bilge köyü çocuklarıyla bir araya geldi.

Başkan Alkan ve sanatçı Murat Kurşun'un yer aldığı takım ile Hakan Şükür'ün bulunduğu takım arasında gerçekleştirilen futbol karşılaşması 2-2 berabere sonuçlandı. Bilge Köyü'ndeki çocukların da oynadığı maçta Şükür, bir gol attı.

Çocukların ilgi odağı haline gelen Şükür, Mardin ve Bilge köyünde gördüğü ilgiden bir hayli mutlu olduğunu söyledi.

‘GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ’
Mardin'de bulunmanın kendisi için ayrı bir keyif olduğunu belirten Şükür, şöyle dedi:

''Bundan böyle buraya daha sık geleceğim. Genç kardeşlerimizle burada olmak çok keyifli. Ben ve çok değerli sporcu arkadaşlarımız buralara her fırsatta sportif olarak destekte bulunacağız. Burada bir cevher ve potansiyel var. Bunu önceden biliyordum. Kendi projelerimde buradaki çok önemli yeteneklerimizin futbol sevdalarını değerlendirmek istiyorum. İnşallah Mardin ve ülkemiz için

güzel şeyler yaparız. Buradan yetişen gençlerin daha farklı ruhla milli takımda başarıdan başarıya koşacağına inanıyorum. Onları çok sevdim. Onları İstanbul'a davet ettim. Evimde de ağırlayacağım. Herkesin onlara destekte bulunmasını istiyoruz. Manevi destek çok önemli onlar için. Mutluluk onların en doğal hakkı.''

ONUNLA AYNI TAKIMDA OLMAK BÜYÜK MUTLULUK’
Şükür ile aynı takımda yer alan Bilge köyü çocuklarından 15 yaşındaki Mahsun Çelebi, çok heyecanlı olduğunu kaydederek, ''Biz Hakan Şükür'ün hayranıyız. Onunla aynı takımda bulunmak büyük mutluluk'' diye konuştu.

Mardinspor Kulübü Başkanı Alkan da Hakan Şükür ve diğer sanatçılara teşekkür etti.

Bilge Köyü Muhtarı Abdurrahman Çelebi, etkinlikler sayesinde çocukların stres attığını ifade ederek, ''Çocuklar öyle eğlendiler ki anne ve babalarını unuttular. Stres attılar. Hakan Şükür ve diğer sanatçılara çok teşekkür ederiz. Bizimle ilgilendiler. Çocuklarımızı kucakladılar. Şu anda eğlenen çocuklara bakıyorsun sanki o kötü günleri hiç yaşamamış gibiler. Anne babaları varmış gibi

davranıyorlar. Bu çocukların sevinmesi benim için ayrı bir mutluluktur'' dedi.

Mardin Valisi Hasan Duruer de Şükür ve diğer sanatçılara, etkinliğe verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, plaket verdi.

''ANNEM'' TÜRKÜSÜ DUYGULANDIRDI
Bilge köyü sakinleri futbol maçının ardından sahneye çıkan sanatçı Ali Şan'ın söylediği türkülerle eğlendi.

Stadyumda Bilge köyünden gelenler için ayrılan bölüme geçen sanatçı Şan, kadınlarla birlikte türkü söyledi.

Katliamda yakınlarını kaybeden Fatma Çelebi, sanatçı Ali Şan'dan, köyde öldürülen kadınlar için ''Annem'' türküsünü söylemesini istedi. Çelebi'nin bu istediği, stadyumda duygulu anlar yaşattı.

Etkinlikleri, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Yılmaz, Emniyet Müdürü Serdar Meliç ile çok sayıda vatandaş da izledi.