Kuaförde 'cinsel saldırı' davası

Müşterisi G.A'ya cinsel saldırıya teşebbüs ettiği iddia edilen kuaför hakim karşısındaydı. Feminist Kadın Çevresi üyeleri ise G.A'ya destek olmak için oradaydı.

Anadolu Ajansı 01.02.2011 - 17:15

Kuaförde 'cinsel saldırı' davası

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık A.S.E katılmadı. Duruşmada mağdur G.A. ile tarafların avukatları hazır bulundu.        

Duruşmada şikayeti sorulan G.A, uzun yıllardır sanığın sürekli müşterisi olduğunu belirterek aralarında ağabey kardeş ilişkisi bulunduğunu söyledi.        

Olay günü kuaförde yalnızca kendisinin olduğunu dile getiren G.A, şunları söyledi:

"AMMA UZATTIN, BEN SENİN AĞABEYİNİM"    
''Saçımı boyatmaya gitmiştim. Kuaför saçlarımı yıkarken, kafama masaj yapmaya başladı. Sonra omuzlarıma masaj yapmak istedi ve bana 'Nasıl?' diye sordu. Yeni bir kum kremi aldığını ve bununla masaj yapmanın çok iyi olduğunu söyledi. Ben kendisine masaj yapmasını istemediğimi söyledim. Ancak sanık, 'Amma uzattın, ben senin ağabeyinim. Senden bir şey mi istedim?' dedi. Ağda odasındaki koltuğa uzandım. Kendisi 'Şimdi bir gelen olursa ayıp olur' diyerek, dış kapıyı kapattı.''        

Tedirgin ve huzursuz olduğunu söyleyen G.A, sanığın masaj yapmaya devam ettiğini belirterek, ''Etrafta kendimi koruyacak herhangi bir alet aradım. Masaj yapmasını istemediğimi söyledim. Ben kalkmaya çalışırken ellerimden tuttu. Yüzüstü olduğumdan kalkmakta zorlandım. O sırada benim pantolonumu indirmeye çalıştı ve indirdi. Kendisini itekleyince yüzüstü yere düştüm'' diye konuştu.        

G.A, daha sonra bütün gücünü toplayarak, üzerindeki tüm kıyafetlerini çıkaran sanığın sırtına vurduğunu, bunun üzerine sanığın afalladığını belirtti.        

Daha sonra sanığın, kendisine 'Beni yanlış anladın, ben böyle bir şey yapmak istemedim. Senin ağabeyinim' dediğini öne süren G.A, ''10 yıllık kuaförümdür. Kendisinden kesinlikle böyle bir şey beklemezdim. Olay sebebiyle ruh sağlığım bozuldu. Mağdur oldum'' dedi.        

Yargılamanın sürüncemede kalmaması için sanığın bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine, mağdurenin Adli Tıp Kurumuna sevk edilip edilmeyeceği konusunun da daha sonra değerlendirilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.        

Duruşmanın ardından G.A'ya destek olmak için Bakırköy Adliyesine gelen Feminist Kadın Çevresi üyelerinden Nihal Albayrak, şunları söyledi:        

''Arkadaşımıza tecavüz girişiminde bulunan şahsın bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz. Türkiye'de birçok tecavüz davasının zaman aşımına uğradığını, verilen hapis cezalarının para cezasına çevrildiğini biliyoruz. Ağır ceza mahkemesinde görülen bu duruşmanın vereceği karar emsal niteliği taşımaktadır. Davayı her aşamada izleyeceğiz. Bizler hukukun güçlüleri, zalimler ve iktidar olanları değil, ezilenlerin ve mağdurların korunmasının gerektiğini düşünüyoruz.''        

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, A.S.E'nin 27 Eylül 2010 tarihinde mağdur G.A'ya yönelik cinsel saldırıya teşebbüs ettiği belirtiliyor.       

İddianamede, sanığın ''nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs'' suçundan 10 ile 18 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...