NTV

Küçük çocuğun hayali gerçek oldu

ntv.com.tr

Yaşam

Brezilya'nın Curitiba eyaletinde yaşayan 5 yaşındaki Eduardo de Campos'un çöpçü olma hayali doğum gününde gerçek oldu.

Brezilyalı Campos, yaşıtlarının aksine doktor, astronot ya da ünlü bir futbolcu olmanın değil, çöpçü olmanın hayalini kuruyordu. 

Cumartesi günleri mahalleye gelen çöp kamyonlarının sesiyle harekete geçen küçük Campos, onları izlemek için uykusundan fedakarlık ederken, anne Campos da oğlunun temizlik görevlilerini çok sevdiğini, kendisine selam verilmediğinde sinirlendiğine dikkat çekti. 

Küçük çocuğun bu mesleğe olan ilgisinin farkına varan, çevrede faaliyetlerini sürdüren Cavo Temizlik şirketinin yetkililer, Campos'a unutamayacağı bir doğum günü hediyesi vermek için harekete geçti. 

Campos'a bedenine uygun bir üniforma hediye eden şirket görevlileri, küçük çocuğu çöp kamyonuyla da gezdirdi. Olaya tanıklık edenler, caddelerdeki çöpleri görevlilerle birlikte toplayan Campos'un heyecanının gözlerinden okunduğunu söylerken, küçük çocuk içerisinde minyatür bir çöp kamyonunun da yer aldığı hediyelere sahip oldu.

Curitiba Eyaleti'nin Facebook sayfasında yapılan paylaşımda Campos'un mesleğe duydu sevgi övülürken, henüz küçük sayılacak bir yaşta her mesleğin önemli olduğunu ve saygıyı hak ettiğini gösterdiğine de dikkat çekildi. 

ETİKETLER