İlişkili Haberler

Sinemanın en iyilerinin belirlendiği Oscar ödül töreninde sergilediği performansla halen gündemde olan Amerikalı şarkıcı Lady Gaga, tecavüze uğradığını anneannesi ve teyzesine yıllarca anlatamadığını söyledi.

19 yaşındayken tecavüze uğrayan ve utandığı için yıllarca kimseye söyleyemediğini belirten "Diva" lakaplı Lady Gaga, cinsel saldırılara dikkat çekmek için Oscar gecesi sahneye 50 cinsel saldırı kurbanıyla çıkmıştı.

Cinsel saldırı mağdurlarına ithafen ‘’Siz olmasanız asla başaramazdım’’ diyen Gaga, anneannesi ve teyzesi için ise ‘’Oscar performansımın ertesi günü şaşkınlık içinde beni aradılar, çünkü onlara kendimin de bir mağdur olduğumu söyleyememiştim’’ dedi.

Salı günü sosyal paylaşım sitesi Instagram’da anneannesi ve teyzesinin bir fotoğrafını paylaşan Gaga, paylaşımın altına da tecavüzü anlatırken çok ‘’korktuğunu’’ ve çok ‘’utandığını’’ yazdı.

Layd Gaga'nın anneannesi Ronnie (ortada) ve teyzesi Sheri (sağda)
Layd Gaga'nın anneannesi Ronnie (ortada) ve teyzesi Sheri (sağda)

YILLARCA BENİM HATAM OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM

19 yaşındayken kendisinden yaşça büyük bir adam tarafından tecavüze uğradığını belirten Gaga, ‘’Ben bir Katolik’im ve geçen on yıl boyunca bu olayın benim hatam olduğunu düşündüm’’ diye yazdı.

Oscar töreninin ertesi günü tecavüzü gözünde yaşlarla ailesine anlattığını açıklayan Gaga paylaşımına, ‘’anneannem ve teyzem güçlü duruşumdan ötürü benimle gurur duyduklarını söylediler’’ yazarak devam etti.

Model ve oyuncu Jaime King
Model ve oyuncu Jaime King

12’SİNDE TACİZE UĞRAYAN MODELE DESTEK

Bunca zamandır utancından sakladığı sırrın, diğer cinsel saldırı mağduru kadınlar için gurur ve cesaret kaynağı haline geldiğini belirten Gaga, Oscar performansından etkilenerek kendisinin de 12 yaşında cinsel saldırıya maruz kaldığını söyleyen model Jaime King için ‘’Bunu söyleyebilecek kadar cesursun, artık kendimi asla yalnız hissetmeyeceğim’’ yazdı.

Ünlü şarkıcı Oscar ödül töreninde Amerikan Başkan Yardımcısı Joe Biden tarafından sahneye çağrılmıştı.

Lady Gaga, kendisinden yaşça büyük bir erkeğin tecavüzüne uğradığını ilk kez 2014 yılında kamuoyuyla paylaşmıştı.