'İyi Bayramlar' programı için NTV haber spikeri Buket Aydın'la bir araya gelen Lale Belkıs, çocukluk bayramlarından, 14 yaşında mankenliğe adım atma hikayesinden, Atıf Yılmaz'la yaptığı filmlerden, çok sevdiği eşi Yalçın Otağ'dan ve hayatına dair daha birçok anıdan bahsetti.

SADECE 14 YAŞINDA MANKENLİĞE BAŞLADI, YAŞINI BÜYÜTTÜ!

Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü'nde okurken keşfedilen, sadece 14 yaşında mankenliğe adım atan Lale Belkıs, o günleri şöyle anlattı: "O zamanlar hocalar bana ne güzel vücudunuz var dediklerinde, utanır ve özür dilerdim. Mankenliğin ne olduğunu bilmezdim."

LALE BELKIS ADINI USTA GAZETECİ HAKKI DEVRİM'DEN ALDI

Babasından gizli bir şekilde defile için gemi ile yurtdışına çıkan Lale Belkıs o günleri şöyle anlattı: "Benim adım da hocamızın adı da Belkıs'tı. Hocamızı çağırıyorlar ben gidiyorum, beni çağırıyorlar Belkıs Hanım gidiyor. O sırada Hakkı Devrim de bizimleydi. İsimlerimizin karıştığını söyleyen Devrim, adımı Lale olarak değiştirdi."

ATIF YILMAZ VE YAŞAR KEMAL'İN ISRARIYLA FİLMDE OYNADI, DEFİLEYİ KAÇIRDI!

1966'da Atıf Yılmaz imzalı "Ölüm Tarlası" filmiyle sinemaya adım atan Lale Belkıs'ın aslında defileye kumaş seçmek için Kilis'te olduğunu biliyor muydunuz? Belkıs kaderini değiştiren o günleri anlattı:

"Arkadaşlarımla Kilis'e gittim. Kumaş bakacak, ardından Paris'teki defileye katılacaktım. Kumaşçıda Atıf Yılmaz'la karşılaştım. Bana filminde falcı bacıyı oynar mıyım diye sordu. Yaşar Kemal'in ve onun ısrarlarına dayanamadım. Defileyi kaçırdım ama sonrasında Atıf Bey'le birçok filmde çalıştım"

"YALÇIN'LA BİR BÜTÜN OLMUŞTUK"

41 yılı paylaştığı, 2014'te hayatını kaybeden eşi Yalçın Otağ'ı anarken gözyaşlarını tutamayan Lale Belkıs onu şu sözlerle anlattı: "Kimi yakıştırdı, kimi uyuşmadığımızı söylerdi. Oysa biz bir bütünün parçalarıydık. O bana en büyük serveti, sevgisini verdi. Ben hiçbir zaman o gitti diye bakmıyorum, her zaman yanımda."