Lo Shu ve Kua Sayıları

Lou Shu birbiriyle bağlantılı 9 kareden oluşmuş bir sembol ile ifade edilen Astrolojik bir yansımadır. Her kare bir Saray olarak ifade edilir, her Saray’ın bir Yıldız ya da Ejder ile anlatılan bir rakam karşılığı vardır ayrıca çevredeki her Saray bir yöne karşılık gelirken ortadaki Saray Dünya’yı ya da İnsan’ı temsil eder.

Haberler 18.02.2009 - 11:27

Lo Shu ve Kua Sayıları

Lou Shu birbiriyle bağlantılı 9 kareden oluşmuş bir sembol ile ifade edilen Astrolojik bir yansımadır. Her kare bir Saray olarak ifade edilir, her Saray’ın bir Yıldız ya da Ejder ile anlatılan bir rakam karşılığı vardır ayrıca çevredeki her Saray bir yöne karşılık gelirken ortadaki Saray Dünya’yı ya da İnsan’ı temsil eder. Lo Shu karesi hakkında bilinen şey ( ki yanlıştır ), lo shu karesinin kaplumbağa sırtından çıktığıdır.

Bu komik yaklaşımın yalnızca bir benzetme olduğunu bilmemiz gereklidir. Örnek alınan kaplumbağa, üzerinde sağa ve sola üçer diziden 9 adet kare bulunan bir kaplumbağadır bu. Ve ayrıca üzerinde çeşitli sayıda noktalar vardır. Bu noktalar ne yönden toplanırsa toplansın sonuç 15 etmektedir. Kendi içindeki sayısal dengeler büyüleyicidir. Aslı Astronomik döngülerin işareti olmasıdır.

Kaplumbağa sırtındaki noktalar, takım yıldızlar ile alakalıdır. Bu bilgiyi ilk kez burada duyuyorsunuz. Yıllardan beri yaptığım araştırmaların sonunda , gayet açık olan bir bilgi olarak karşımda bulduğum göksel haritaların en eskisinin bir kaplumbağaya benzerliği beni elbette başta şaşırttı. Ancak herşeyi apaçık eden bir bilgi olduğu için sizlerle paylaşıyorum. Bu konu ile ilgili detaylı bilgileri kitabımda size yazacağım.

Bu çizim British Museum ‘ da bulunmaktadır. Şöyle uzaktan baktığınızda ne kadar çok kaplumbağaya benzediğini görebilirsiniz. Çizimde bulunan noktalar gök haritasıdır. Ve en altta çok yakından tanıdığınız büyük ayı takım yıldızını görebilirsiniz. Bu bilgiyi öncelikle kitapta yayınlamayı düşündüm. Yani bu anlamda. Ancak sizi biraz meraklandırmak da istemedim değil. Bu yüzden biraz daha sabredin. Bu süre içinde insanların size söylemeye çalıştığı kaplumbağa masalını da artık dinlemekten vazgeçebilirsiniz. Bu hayali yaklaşım , bir göksel dizilimi insanlara aktarmanın mitolojik bir indirgemesidir. Tabii ki ne böyle bir kaplumbağa ne de toplanacak noktalarımız vardır. Fakat göksel olarak bu kaplumbağa görüntüsüne benzeyen bir astronomik çizim hala elimizdedir. İleri Feng Shui bilgilerinde göksel olarak bu noktalar hangi döngüleri gösteriyor onları da vereceğiz.
http://www.benimfengshuim.com

Sayfa Yükleniyor...