Londra'da taksinin arka koltuğu telefon cenneti

Londra'da her ay ortalama 10 bin cep telefonu taksilerin arka koltuğunda unutuluyor. Bu sayı Noel zamanında ise tavan yapıyor...

01.12.2009 - 17:07

Londra'da taksinin arka koltuğu telefon cenneti

İngiltere'nin başkenti Londra'da taksi şoförleri arasında yapılan bir araştırma her ay 10 bin cep telefonu, 1000 kadar da taşınabilir teknolojik alet, taksilerin arka koltuklarında unutulduğunu ortaya koydu.

Lisanslı Taksi Şoförleri Birliği'nin TAXI adlı dergisinin sözcüsü Steve McMenara, "Noel dönemi taksilerin arkasında bir şeyleri unutmanın tavan yaptığı dönemdir. Özellikle cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlar unutuluyor" dedi.

McMenara, "Genelde cep telefonları ve dizüstü bilgisyarlar kayıp yere düşüyor ve kimse farketmiyor. Ya da eli kolu dolu olan yolcular aceleleri olduğu için eşyalarını arka koltukta unutuyor" diye konuştu.

Anketi Credant Teknolojileri adlı bir güvenlik şirketi düzenledi. Şirket Başkanı Sean Glynn, "Düzenli olarak taksilerle ilgili anketler yapıyoruz. Eskiden sıkıcı çantalar, dosyalar unutulurdu, şimdi ise dizüstü bilgisayarlar, telefonlar unutuluyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...