Loto talihlisine mahkeme yolu göründü

İş arkadaşları, beraber aldıkları bilete vuran büyük ikramiyeyi paylaşmayan adama dava açmaya hazırlanıyor.

ntv.com.tr 26.05.2015 - 13:38 | Son Güncelleme : 26.05.2015 - 13:42

Loto talihlisine mahkeme yolu göründü

Avustralya'da oynanan bir şans oyununda büyük ikramiyeyi kazanarak milyoner olan adam, şans oyunundan kazandığı parayı diğer sahipleriyle paylaşmadığı iddiasıyla hakim karşısına çıkabilir.

İddiaya göre, aynı iş yerinde çalıştığı kişilerle birlikte şans oyunu oynayan 49 yaşındaki Gary Baron, çekiliş sonuçlarını öğrendikten sonra bilet ile birlikte sırra kadem bastı. 

Gary Baron (sağda)
Gary Baron (sağda)

Çekilişin yapıldığı gün hasta olduğu gerekçesiyle izin alan adam, 16.6 milyon dolarlık (44 milyon TL) büyük ikramiyeyi kazandığını öğrendiğinde istifa ederek iş arkadaşlarıyla irtibatı kesti.

İlk iş olarak kendisine 200 bin dolar değerinde son model bir araba ve 500 bin dolarlık bir ev alan talihli adamın paylarını vermediğini iddia eden çalışanlar medya aracılığı ile Baron'a son bir uyarı yaptı.

Konuyla ilgili basına açıklamaya yapan ve iddiaları reddeden Baron ise büyük ikramiyeyi sadece ailesi ile paylaşacağını belirtti.

Baron'un herkesin payını ödememesi halinde konuyu mahkemeye taşıyacaklarını belirten çalışanlar, mahkemenin davayı görmesi halinde  ülkenin hukuk tarihinde de bir ilke imza atacaklar.

Sayfa Yükleniyor...