Maddi Refahım

Maddi refah köşesi ile ilgili konular gündeme geldiğinde ve danışanlarım bu konuyu büyük bir heyecan ile merak ederler. Öyle ya ! para kime lazım değil ki ?

Haberler 18.02.2009 - 11:27

Maddi Refahım

Maddi refah köşesi ile ilgili konular gündeme geldiğinde ve danışanlarım bu konuyu büyük bir heyecan ile merak ederler. Öyle ya ! para kime lazım değil ki ?

Fakat ne kadar ? Ne kadar zengin olmak istiyorsunuz ? Feng Shui ‘ nin ilgilendiği şey, kişinin refah seviyesi değil, her ne seviyede olursa olsun onun kalitesidir. Çünkü Feng Shui bile “Önce Kader, sonra Feng Shui” der. Kişinin yaşamda kazanacakları bir liyakat sorunudur. Ve bu süreç bir yaşam boyu devam edecektir. Hayatın bize vereceği şeyleri belirleyen yine biziz. Feng Shui bunu böyle kabul eder. Bu yüzden o, mucizevi şeyleri yaratmak amacı ile değil, aslında zaten hak edilmiş şeylere kavuşmak için yardımda bulunur.

Pek çok hikaye okumuş olabilirsiniz. Pek çoğunu da dinlemiş. Fakat iyice yakından bakarsanız, hikayenin kahramanlarının bir şeyleri hak etmiş olduğunu görürsünüz. Yargı , insanoğlunun önemli bir sorunudur. İnsanların neyi hak edip, neyi hak etmediğine karar vermeye çalışan ve bu konuda tam zamanlı iş başında olan zihinlerimiz, konu liyakat olduğunda baş köşeye oturur ve ahkam keser. “Yok canım bunu hak edecek ne yaptı ki hayatta..” , “Ben de neler hak ediyorum ama bir türlü gelmiyor işte, gelse bana gelirdi”......

Konu hak olduğunda Feng Shui ‘ yi de kolayca suçlayan bu bakış açısının bir çözümü olmalı. Çünkü , yaşamın kuralları Feng Shui bir mekana el attığında değişmiyor. Onun yaptığı tek şey organize etmek ve yön vermek. Fazlasını beklemek hata olur. Hayatında mucizevi değişimleri hiçbir şey ekmeden bekleyenler, bu söylemimi hala hak ettiklerini düşündükleri için yanlış bulacaklar. Fakat benimki sadece bir hatırlatma.

Neyi ne kadar hak ettiğimiz konusu Feng Shui ‘ nin ilgilendiği bir şey değildir. Kendi disiplinini uygularken , yöntem olarak, olanı iyileştirme ve idealize etmek metodunu kullanır. Yapmaya çalıştığı şey ile kaybolmuş, tıkanmış, yolunu şaşırmış ve durmuş olanlara yol gösterir. Maddi konudaki tıkanıklıkların nereden kaynaklandığını evinizdeki şartları sorgulayarak bulur ve yeni yöntemler önerir. Sadece, Feng Shui ‘ nin önerdiği Çin objelerine bağlı kalarak seçimler yapmak ta büyük hata olur. Her obje kendi kültürü içinde gerçek değerini bulur. Bu yüzden maddi kaynakları aktive edecek diye söylenmiş ve önerilmiş çeşitli Çin objelerini maddi refah bölümünüze doldurmanız size bir fayda sağlamayacaktır.

Peki ne fayda sağlayacak ?

Kendinize dürüst olmanız ilk adımdır. Kimseye veya hiçbir şeye, size ulaşmayan değerler için kızgınlık duymayın. Kendinizi de etrafınızı da affetmek ve anlamak sürecinden sonra tekrar sorgulayın ve olayları sıraya dizin. Geçmişe dönün ve olayların sıralamasını dikkatle belirleyin. Şu an ki sonuca ulaşmanıza neden olan gerçeklere odaklanın. Tüm bunlardan sonra, maddi refah bölümünüzdeki değerlendirmeleri kabul edecek ve Feng Shui ‘ ye iyileştirmesi için zaman tanıyabileceksiniz.

1 ayda mucize beklemeyin. Ya da 2 ayda. Çünkü zaman vermemelisiniz. Olayların hayatınıza yerleşmesinin zaman alması gibi, gitmeleri veya düzelmeleri de zaman alacaktır. Sabırlı olun. Maddi refahınızı yükseltmek istiyorsanız, bu etkinin bulunduğu Güneydoğu bölümünüze iyi bakın ve tıpkı diğer odalar gibi özen gösterin. İşin sırrı özen göstermektir. Sizin hayatınıza gösterdiğiniz özen, hayatın da size göstereceği özendir. Ve gelelim Astrolojik alt yapıya.

Feng Shui ‘ nin işleyiş mekanizması altında Astrolojik döngüler yatar. Bu yüzden olayların gerçekleşmesi için birden fazla şeyin olumlu şekilde bir araya gelmesi gereklidir. Bunlardan bir tanesi doğru zamanda olmanız gerekliliğidir. Birden zengin olmayı veya daha iyi maddi durumu arzu ediyor olmanız, bir Feng Shui objesi ile bir anda bunu gerçek kılmayacaktır.

Tıpkı Başakları toplama zamanı, ekim yapmaya çalışırsanız, ürün alamayacağınız gibi. Feng Shui Astrolojik alt yapısı ile bunların sonuçlarını ne zaman alabileceğinizi, ne kadar bekleyeceğinizi ve bu süreçte nelere çok dikkat etmeniz gerektiğini size söyler. İçmimari yaşam standartları da bir mekanı işgal etmenin , ona yorum getirmenin bazı ön koşullarını bize verir. Feng Shui ile bütünleştiğinde bu daha da anlamlı hale gelir. Para istiyorsanız , belki de zengin olmak istiyorsanız, sabırlı ve yavaş akan bir nehir gibi vadileri yavaşça şekillendirebileceğinizi unutmamalısınız. Bunun dışındaki sürprizleri sadece Yaratıcı bilecektir.
http://www.benimfengshuim.com

Sayfa Yükleniyor...